Van’daki Kobani Gerginliği

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Özdal Üçer, Kobani için direnişlerinin devam edeceğini belirterek, “Ben ve il başkanımızı, yanımızdaki arkadaşlarımızla birlikte doğrudan hedef alan, ‘milletvekilini vurun’ talimatıyla...

Van’daki Kobani Gerginliği
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van Milletvekili Özdal Üçer, Kobani için direnişlerinin devam edeceğini belirterek, “Ben ve il başkanımızı, yanımızdaki arkadaşlarımızla birlikte doğrudan hedef alan, ‘milletvekilini vurun’ talimatıyla vurmaya çalıştılar, ateş ettiler” dedi.
IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için dün başlayan olaylar bugün de devam ediyor. Dün ’Bediüzzaman Kur’an Kursu’ inşaatını yakmak isteyen göstericilere karşı mukavemet gösterirken çıkan arbedede silahla vurularak hayatını kaybeden bir kişi, Selimbey Mahalle Mezarlığı’nda toprağa verildi. Mezarlıktan ayrılarak Atatürk Kültür Parkı’na gelen kalabalıkla polis arasında olaylar çıktı. Olayların ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, “Van’da kaç aydır halkın, sivil toplum örgütlerinin, derneklerin, siyasi partilerin düzenlemiş olduğu en masumane eylemlerine silahlarla cevap verdiler. Ver bizi doğrudan hedef aldılar. Bizi bugün de hedef aldılar. Biz Kobani’ye kurban olmak üzere kendimizi adadığımızı belirtmiştik. Kobani’de katliam varken, bizim duyarsız kalmamızın, bizim tepkisiz kalmamızın beklenilmemesi, bu konuda demokratik bir halk serhıldanının (başkaldırma) çağrısını yaptığımızı dile getirmiştik. Bu çağrımızdan dolayı ben ve il başkanımızı, yanımızdaki arkadaşlarımızla birlikte doğrudan hedef alan, ‘milletvekilini vurun’ talimatıyla vurmaya çalıştılar, ateş ettiler. Ama Kobani için direnişimiz devam edecek” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327