VATANDAŞA ŞİPŞAK HİZMET

Düzce Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü’nde vatandaşın işi en fazla 5 dakika sürüyor.Düzce Nüfus ve Vatandaşlık il Müdürlüğü kendini yenileyerek vatandaşlara en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor. Vatandaş sıra numarası ile oturduğu...

VATANDAŞA ŞİPŞAK HİZMET
Düzce Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü’nde vatandaşın işi en fazla 5 dakika sürüyor.
Düzce Nüfus ve Vatandaşlık il Müdürlüğü kendini yenileyerek vatandaşlara en iyi hizmeti sunmaya çalışıyor. Vatandaş sıra numarası ile oturduğu yerden hizmet alırken verilen hizmetlerde dakikalarla sınırlı. Nüfus Cüzdanı düzenleme, Evlenme olayı tescili, ölüm olayı tescili, boşanma olayı tescili 3 dakika gibi bir sürede tamamlanıyor. Uluslar arası Aile cüzdanı düzenleme işlemi 5 dakika, nüfus kayıt örneği 30 saniye, yerleşim yeri belgesi 30 saniye, doğum olayı tescili, kayıt düzenleme işlemi ve adres beyanı işlemi ise 5 dakika gibi bir sürede gerçekleştiriyor.
Nüfus Müdürlüğü 2014 yılında 22 personelle 150 binin üzerinde işlem yaptı.
ÖRNEK ARŞİVLEME
Düzce İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ahmet Nuri Oğuz daha önce bin 800 klasör olan arşiv kapasitesinin yeni sistemle 10 bine çıktığını kaydederek “Yeni kurulan arşiv sistemi müdürlüğümüzün tüm evraklarını güvenli bir şekilde saklayabilecek kapasiteye ulaşmıştır. Müdürlüğümüzün tüm dosyaları bu arşivde toplanmakta uzun yıllar boyunca güvenli bir şekilde saklanabilmekte ve ihtiyaç olduğunda evraklara kolaylıkla ulaşılabilmektedir. Yeni yapılan arşiv sistemleri ile en az 50 yıllık arşivimizi oluşturduk. Daha önce var olan sistemimizde bir arşivimiz bin 800 adet klasör almakta iken şimdi yapılan yeni arşivimiz ile yaklaşık 10 bin adet klasörü alma kapasitesine sahip” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327