Yağışla Birlikte Sıcaklıklar Düşecek

Yurdun batı kesimlerinden başlayacak yağışlı hava dalgasıyla birlikte Aydın’da da şiddetli yağış ve fırtına bekleniyor. Yağışla birlikte sıcaklıkların 6 ila 8 derece düşeceği tahmin ediliyor.Yurdun batı kesimlerinin bugün akşam...

Yağışla Birlikte Sıcaklıklar Düşecek
Yurdun batı kesimlerinden başlayacak yağışlı hava dalgasıyla birlikte Aydın’da da şiddetli yağış ve fırtına bekleniyor. Yağışla birlikte sıcaklıkların 6 ila 8 derece düşeceği tahmin ediliyor.
Yurdun batı kesimlerinin bugün akşam saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelen yeni bir yağışlı sistemin etkisine gireceği tahmin ediliyor. Akşam saatlerinden sonra güney Kıyı Ege’de başlayacak yağışların Perşembe günü İzmir, Çanakkale, Aydın ve Edremit Körfezi çevrelerinde kuvvetli olmak üzere bölge genelinde etkili olması bekleniyor. Rüzgarın bölge genelinde güney yönden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.
Cuma gününün Ege Bölgesi genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların İzmir, Aydın ve Edremit Körfezi çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Cumartesi günü bölge genelinde kuvvetli olarak devam yağışların, yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Pazar günü ise Çanakkale ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması beklene yağışların, bölge genelinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli ve kıyı kesimlerde zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde emesi bekleniyor.
Yağışla birlikte 2 ila 4 derece azalacak sıcaklıkların hafta sonu kuzey yönlerden esecek rüzgarla birlikte hissedilir derecede 6 ila 8 derece azalarak mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327