Yalova’da Oto Ve Halı Yıkamacılar Artık Kuyu Suyu Kullanacak

Yalova Belediye Başkanı vefa Salman, il merkezindeki araba ve halı yıkama işletmelerine 19 Eylül 2014 Cuma gününe kadar yer altı suyuna geçmeleri için mühlet verdiklerini söyledi.Yalova’da susuzluk her geçen gün etkisini arttırken, Yalova...

Yalova’da Oto Ve Halı Yıkamacılar Artık Kuyu Suyu Kullanacak
Yalova Belediye Başkanı vefa Salman, il merkezindeki araba ve halı yıkama işletmelerine 19 Eylül 2014 Cuma gününe kadar yer altı suyuna geçmeleri için mühlet verdiklerini söyledi.
Yalova’da susuzluk her geçen gün etkisini arttırken, Yalova Belediyesi tedbir almaya devam ediyor. Halı ve araba yıkama işletmelerinin şebeke suyu ile çalışmalarının önüne geçilecek. Bu iş yerlere yer altı suyuna geçmeleri yönünde tebligatta bulunduklarını dile getiren Belediye Başkanı vefa Salman, "Yalova’da şu anda 21 tane araba yıkama işletmesi var. Hiçbirinin ruhsatı yok. Otopark diye alınmış ruhsatlar. Onların hepsinin kuyu suyu kullanması lazım. Hepsi şebeke suyu kullanıyorlar. Kuyu suyu leke bırakıyormuş. 19 Eylül 2014 Cuma tarihine kadar hepsine süre verdim. Tebligatlar ulaştı. Kapatmaya kadar gideceğim. Ben bütün vatandaşları da uyarıyorum. Şebeke suyuyla bahçe sulayanları, halı yıkayanları bize bildirsinler, gereğini zabıtamız yapacaktır. Yapmazlarsa bizzat ben yapacağım" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327