Yarsuvat'tan şikayetçi olan Gülen'e şok karar!

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat'ın Gülen cemaatinin Fenerbahçe'den 50 milyon dolar istedi açıklamalarının ardından başlatılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.

Yarsuvat'tan şikayetçi olan Gülen'e şok karar!

Galatasaray Başkanı Duygun Yarsuvat hakkında Fethullah Gülen’in şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı çıktı. Yarsuvat, geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada "Fethullah (Gülen) grubu, Aziz Yıldırım’dan 50 milyon dolar istedi. Aziz Yıldırım da Fenerbahçe de bu parayı vermedi. Ondan sonra malum süreç başladı. Henüz sonlanmayan bir süreç" ifadelerini kullanmıştı.
Bu sözler üzerine Fethullah Gülen harekete geçti. Avukatları aracılığıyla Yarsuvat’tan şikâyetçi oldu. Gülen, Yarsuvat’ın basın aracılığıyla kendisine iftira attığını belirtti. Fethullah Gülen’in şikâyeti üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında Yarsuvat’ın da ifadesi alındı. Şüpheli sıfatıyla ifade veren Yarsuvat, "Daha önce birçok kez dile getirilen bir iddiayı, özel bir sohbette Atilla Gökçe’ye anlattım. Herhangi bir iftira yoktur" dedi.

El Cezire'den Selahattin Günday'ın haberine göre Yarsuvat’ın ifadesinin ardından soruşturma savcılığı, dosyaya ilişkin kararını verdi. Savcılık, Gülen’in şikâyetini yerinde bulmadı. Yarsuvat’ın iftira suçunu işlemediğine kanaat getiren savcılık, takipsizlik kararında "Gülen Grubu’nun Fenerbahçe’yi ele geçirmeye çalıştığı yönündeki iddiaların Duygun Yarsuvat’ın açıklamalarından daha önce de kamuoyunca bilindiğini de" belirtti. 


Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2015, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327