Yazdığı Şiir, Festivale Konu Oldu

Balıkesirli şair Gönül Ünver, bu güne kadar hazırladığı şiir kitaplarıyla adını duyururken, ‘Hoş Mu Erim’ adlı şiiri de Havran da festivale konu oldu. Havran’da 6-7-8 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Höşmerim Festivali’nde...

Yazdığı Şiir, Festivale Konu Oldu
Balıkesirli şair Gönül Ünver, bu güne kadar hazırladığı şiir kitaplarıyla adını duyururken, ‘Hoş Mu Erim’ adlı şiiri de Havran da festivale konu oldu. Havran’da 6-7-8 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan Höşmerim Festivali’nde görev alacak olan Gönül Ünver, yurt genelinde 30 dolayında şair ve yazarın katılacağını söyledi.
Edremit’e bağlı Güre Mahallesi sahilinde oturan Gönül Ünver, ortaokul sıralarındaki şiir yazma tutkusunu devam ettirirken, bu güne kadar Şiirler, Bir Demet Duygu, Küçük Kalpler, Gürede Dört Mevsim ve Sarıkız ile Gönülden Damlalar ve Küçük Eller adlı kitapları çıkardı. Güre’de Dört Mevsim ve Sarıkız adlı kitabındaki ‘Hoş Mu Erim’ adlı şiiri de Havran’daki festivale konu oldu. Havran Belediyesi ve Havran Kaymakamlı’ğının işbirliğiyle düzenlenecek olan Höşmerim Festivali’nin sunuculuğunu üstlenen Gönül Ünver, “Festivalin çok coşkulu geçeceğini umuyorum. Balıkesir valiliğinin de destek verdiği festivale Azerbaycan’dan sanatçılar katılacak. Yurt genelinde 30’a yakın şair ve yazarla, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sanat elçileri katılacak. Burhaniyeli Karikatürist Erdoğan Gazioğlu sergi açacak. İl Kültür Müdürü Mustafa Çaltı’nın da katılacağı festivalin çok coşkulu geçeceğini umuyorum. Herkesi festivale bekliyoruz” dedi.
HOŞ MU ERİM
Savaşın koynundan çıktı geldi Mehmet
Yorgundu yüreği derinden elbet
Kalmamıştı evinde ne azık ne ekmek
Karısı çırpındı ona ne yedirecek
Dedi, Mehmet’im sana yaptım kalk gel aş
Evde kalmış irmik peynirim biraz
Karıştırdım çırpıyla pişirdim az
Mehmet ağır ağır kalktı yataktan
Derman kalmamıştı bezgin yorgunluktan
Sıcacık, tatlı konunca tabağa
Lezzetine doyamadı da açlıktan
Ayşe kadın sordu on, hoş mu erim
İşte budur biçare aşım ekmeğim
Mehmet nasıl bit tat deyince Ayşem
İşte böyle oldu Havran höşmerimim
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327