YENİCE’DE LODOS MADDİ HASARA NEDEN OLDU

Çanakkale’nin Yenice ilçesinde etkili olan lodos ev ve iş yerlerinin çatılarını uçurdu. Selvi ve çam ağaçlarını da kökünden sökerek maddi hasara yol açtı.Yenice ilçesinde etkili olan lodos, ilçe merkezindeki ev ve işyerlerinim çatıları...

YENİCE’DE LODOS MADDİ HASARA NEDEN OLDU
Çanakkale’nin Yenice ilçesinde etkili olan lodos ev ve iş yerlerinin çatılarını uçurdu. Selvi ve çam ağaçlarını da kökünden sökerek maddi hasara yol açtı.
Yenice ilçesinde etkili olan lodos, ilçe merkezindeki ev ve işyerlerinim çatıları uçurarak cadde ve sokaklara savurdu. Bir fabrikanın çatısı da fırtınaya dayanamayarak uçtu. İlçede bazı ağaçlar köklerinden sökülerek devrildi. Yenice Emniyet Amirliği bahçesine düşen yan binanın çatısı maddi hasara neden olurken, Emniyet Amirliği bahçesindeki selvi ağaçları da rüzgarın etkisi ile devrildi. İlçede Bilgisayar yazılım ve İnternet kafe sahibi Yücel Durmaz(31), “Biga caddesi üzerinde bulunan ev ve iş yerlerinin çatıları ana cadde üzerine düşerek tehlikeye neden oldu. Bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı, ormanlık alanlarda bulunan yüzlerce ağaç zarar gördü. Can kaybının olmaması sevindirici ancak maddi hasar büyük” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327