Yenimahalle’de Çöp Devrimi Sürüyor

Türkiye’de ilk kez Yenimahalle Belediyesi tarafından uygulanmaya başlayan ve 2011 yılından beri devam eden yer altı çöp konteyneri çalışmaları durmaksızın devam ediyor.Temizlik İşleri Müdürlüğünün titizlikle yürüttüğü çalışmada,...

Yenimahalle’de Çöp Devrimi Sürüyor
Türkiye’de ilk kez Yenimahalle Belediyesi tarafından uygulanmaya başlayan ve 2011 yılından beri devam eden yer altı çöp konteyneri çalışmaları durmaksızın devam ediyor.
Temizlik İşleri Müdürlüğünün titizlikle yürüttüğü çalışmada, Kardelen Mahallesi’ne 200 çöp konteyneri yerleştirilirken, belediye yer altı çöp konteyneri sayısını da bin 370’e çıkardı.
ESKİ ÇÖP KONTEYNERLERİ HIZLA KALDIRILIYOR
Yenimahalle’yi daha da modern bir görünüme kavuşturan belediyenin, yerleştirmeye başladığı çöp konteynerleri, 5 ton kapasitesindeki çöpü haznesinde barındırabilirken, kokunun da dışarı çıkmasını engelleyerek içeriye hapsediyor. 2,5 metre yüksekliğinde olan konteynerin 1,65 metrelik kısmı toprağın altında, 85 cm’lik kısmı da toprağın üzerinde yer alarak, çöplerin karıştırılma ve sokağa saçılma ihtimalini de ortadan kaldırıyor. Eski çöp konteynerlerini tamamen tedavülden kaldıran uygulamayla yeni ve modern konteynerlerin yerleştirilmesine devam edilecek.
İKİ GÜNDE BİR DEZENFEKTE EDİLİYOR
Yenimahalle Belediyesi’nin hummalı çalışmasından çok memnun olduklarını dile getiren mahalle halkı ise yaptıkları çalışmalardan dolayı belediyeye teşekkürlerini sundu. Konteynerlerin iki günde bir dezenfekte edildiğini ve haftada bir de yıkandığını söyleyen yetkililer, “Hem görüntü hem de işlevi bakımdan daha kullanışlı olan yer altı çöp konteyner çalışmalarımız devam edecek” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327