Yenipazar’da Kadınlara Psikolojik Danışmanlık Desteği

Bilecik’in Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğinde hazırlanan Kadınlara Yönelik Psikolojik Danışmanlık Desteği konulu proje hayata geçirildi.Yenipazar Halk Eğitim Merkezi...

Yenipazar’da Kadınlara Psikolojik Danışmanlık Desteği
Bilecik’in Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) işbirliğinde hazırlanan Kadınlara Yönelik Psikolojik Danışmanlık Desteği konulu proje hayata geçirildi.
Yenipazar Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün toplantı salonunda 3 gün süren proje çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Karaca, projeyi BEBKA’nın 2014 yılı eylül, ekim dönemi teknik destek programına sunduklarını belirtti. Projenin kabul edildiğini ve sözleşme imzaladıklarını anlatan Karaca, "Sözleşme doğrultusunda da kadınlara öncelikli olarak tabi çocuğu olan annelerine yönelik olarak böyle bir eğitim düzenlemeye karar verildi. BEBKA’nın açmış olduğu ihale ile bir danışmanlık firma kadınlara danışmanlık eğitimini vermek üzere bu görevi üstlenmiş oldu. Biz de bu proje çerçevesinde 26, 27 ve 28 Ocak 2015 tarihlerinde saat 15.00 ile 17.00 arasında İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde bu eğitimi planladık. Eğitimlere gün boyunca gerek öğrenci velilerimizden gerekse bayanlardan anne olup da çocuğu öğrenci olmayanlardan da katılanlar oldu. Toplam bu projeye 50 kişi hedeflemiştik ama 34 katılım oldu. Bu kişilere aile içi iletişim, çocuklarla nasıl iletişim kurulur, öğrencilerin çocukların problemleri nasıl halledilir, ailede diğer bireylerle ilişkiler noktasında hangi yollar izlenir konusunda eğitimler ve sunumlar verildi. Bu eğitim ve sunumları Beria Bilge Şener isimli uzman psikolog verdi. Eğitime katılanlara ayrıca teşekkür ediyoruz. Projenin hazırlanmasında uygulanmasında emeği geçen herkese ayrıca teşekkür ediyoruz. Maalesef öğrenci velilerimizden de biraz böyle ilgi göremedik ama yine de böyle bir eğitim Yenipazar’da bir ilk oldu böyle bir proje. Yenipazar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak inşallah bu tür projelerinde arkası gelecek bu tür projeler hazırlamaya yine önümüzdeki yılda devam edeceğiz. Anne baba eğitimlerine, 0-18 yaş anne baba eğitimlerine devam edeceğiz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327