Yerköy Emniyet Ekipleri Dolandırılmak İstenen Vatandaşı Son Anda Kurtardı

Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri telefonla dolandırılmaya çalışan vatandaşı dolandırılmaktan son anda kurtardı.Yerköy ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurları İlçe PTT Şubesi önünde M.E.D isimli vatandaşın...

Yerköy Emniyet Ekipleri Dolandırılmak İstenen Vatandaşı Son Anda Kurtardı
Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri telefonla dolandırılmaya çalışan vatandaşı dolandırılmaktan son anda kurtardı.
Yerköy ilçe emniyet müdürlüğünde görevli polis memurları İlçe PTT Şubesi önünde M.E.D isimli vatandaşın telaş ve tedirginlik içerisinde konuştuğunu fark etti. Bunun üzerine vatandaşla müdahale edilerek dolandırılması son anda önlendi. M.E.D. isimli şahıs ile yapılan görüşmede, telefon dolandırıcılarının kendisini aradığını ve kendisini polis olarak tanıttıklarını, terör örgütünün kendisine ait hesabını kullandığını ve kendisi sayesinde bu örgütü çökertmek istediklerini, vermiş oldukları hesaba para yatırması gerektiğini söylemeleri üzerine bankadan 5 bin TL kredi çektiğini ve kredi kartından bin 500 TL daha çekerek toplamda 6.500 TL parayı bahse konu hesaba yatıracağını ve dolandırıldığının farkında olmadığını söyledi.
Yerköy İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerinin dikkatli ve duyarlı davranması bir dolandırıcılık olayını engellerken, M.E.D. isimli vatandaş emniyet görevlilerine teşekkür etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327