YHT YOLCULARI OTOBÜSLERLE İSTANBUL’A GÖNDERİLDİ

Ankara İstanbul-Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı’nın şiddetli lodos nedeniyle elektrik hatlarında problem yaşanması sebebiyle seferlerinde aksama yaşanan YHT’nin yolcuları, Bilecik’te otobüslere aktarılarak İstanbul’a gönderildi.Edinilen...

YHT YOLCULARI OTOBÜSLERLE İSTANBUL’A GÖNDERİLDİ
Ankara İstanbul-Yüksek Hızlı Tren (YHT) Hattı’nın şiddetli lodos nedeniyle elektrik hatlarında problem yaşanması sebebiyle seferlerinde aksama yaşanan YHT’nin yolcuları, Bilecik’te otobüslere aktarılarak İstanbul’a gönderildi.
Edinilen bilgiye göre, Ankara-İstanbul seferinin yapan YHT şiddetli lodos sebebiyle Bilecik-İstanbul arasında elektrik hatlarında tansiyonların düşmesi nedeniyle yaklaşık 300 civarında yolcu, Bilecik YHT istasyonundan otobüslere aktarılarak Adapazarı ve İstanbul istikametine gönderildi. YHT yolcuları bu aktarım esnasında sabah 6’dan beri beklediklerini iddia ederek, Bilecik Gar Müdürü Uğur Sarısaman ile tartışma yaşadı. Yolcular, Gar Müdürüne, “Siz gelene kadar otobüsler hareket etmedi” diye serzenişte bulundu. Hararetin azalmasının ardından otobüsler hareket etti. Öte yandan, YHT içinde rahatsızlanan bir yolcu ise YHT istasyonuna gelen 112 ambulansı ile Bilecik Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak burada tedavi altına alındı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327