banner333

Yılmaz Güney Sahnesi'nin inşaatı yükseliyor

Çankaya Belediyesi'nin yeniden yapmak üzere yıktığı Yılmaz Güney Sahnesi'nin inşaatı devam ediyor. Tiyatro, konser, panel, seminer gibi pek çok etkinliğe ev sahipliği yapan sahne, Ankaralılarla yeniden buluşacak.

Yılmaz Güney Sahnesi'nin inşaatı yükseliyor

1990'lı yıllardan bu yana pek çok tiyatro, konser, panel, seminer gibi etkinliklere ev sahipliği yapan Yılmaz Güney Sahnesi, 300 kişilik kapasiteyle yeniden hizmete girmeye hazırlanıyor.


Çalışmaları denetleyen Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Türk Sinemasının sembol isimlerinden Yılmaz Güney'in adını, kendisine yaraşır bir mekanda yaşatmaya devam edeceklerini belirterek, "Sanatçılarımız, aydınlarımız bu ülkenin değerleridir. Biz bu değerlere sahip çıkarak gelecek kuşakların da onları bilmesini, tanımasını sağlamaya çalışıyoruz. Hafta sonu Çiğdem Mahallesinde Can Yücel Parkı'nı hizmete açtık. Geçen hafta temelini attığımız Zülfü Livaneli Kültür Merkezi'ni en yakın zamanda tamamlayarak, Çankayamıza kazandıracağız. Bu ülkenin değerlerine yaşarken de sahip çıkıyoruz. Çankaya, Atatürk'ün ilçesi. Bu ilçede sanat da sanatçı da daima yaşayacak" dedi.

Çankaya Belediyesi Maltepe Yerleşkesi'nde bulunan Sahnenin modern ve konforlu yapısında bir fuaye alanı ve kafeterya da Ankaralılara hizmet edecek.


 

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2016, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327