Yol Kenarında Yaralı Karaca Bulundu

Samsun’da yol kenarında bulunan yaralı yavru karaca, mahalle muhtarı tarafından araçla taşınarak yetkililere teslim edildi.Sabah saatlerinde Ankara-Samsun karayolu üzerinde bulunan iş yerine gitmekte olan İlkadım İlçesi Güngendağı Mahallesi...

Yol Kenarında Yaralı Karaca Bulundu
Samsun’da yol kenarında bulunan yaralı yavru karaca, mahalle muhtarı tarafından araçla taşınarak yetkililere teslim edildi.
Sabah saatlerinde Ankara-Samsun karayolu üzerinde bulunan iş yerine gitmekte olan İlkadım İlçesi Güngendağı Mahallesi Muhtarı Mehmet Yılmaz, yol kenarında yaralı karaca olduğunu fark etti. Ön bacakları kopma noktasına gelen yavru karacayı aracına alan Yılmaz, telefonla irtibata geçtiği Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü yetkililerine yaralı karacayı teslim etti.
Karaca’nın susuzluktan dolayı yüksek tepelerden merkeze doğru inebileceğini ve bu nedenle de karayoluna çıkıp bir otomobilin çarpmış olabileceğini söyleyen Muhtar Mehmet Yılmaz, "Yoldan geçmeye çalıştı galiba, yol kenarında duruyordu. Durdum hemen baktım ön ayakları kırıktı. Zorla yakaladım kaçmaya çalıştı. Bu karaca tahminimize göre su olmadığından dolayı buralara indiler. Galiba bir araç vurdu. Su olmadığından dolayı su için buralara iniyorlar" dedi.
Yaralı karaca daha sonra muhtar tarafından Yaban Hayatını Koruma yetkililerine teslim edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327