Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Karaarslan:

Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, bir basın toplantısı düzenleyerek, sağlık konusunda bütün personeliyle birlikte Yozgat halkına en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını söyledi.Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr....

Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Karaarslan:
Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, bir basın toplantısı düzenleyerek, sağlık konusunda bütün personeliyle birlikte Yozgat halkına en iyi hizmeti sunmaya çalıştıklarını söyledi.
Yozgat Halk Sağlığı Müdürü Dr. Mehmet Akif Karaarslan, bazı basın yayın organlarında “Halk Sağılında işler ters gidiyor” ve “Müdür mü kabadayı mı” şeklinde kendisiyle ilgili haberlerin yayınlandığını belirterek, bu haberlerin kendisini ve kurumu yıpratmaya yönelik asılsız iddialar olduğunu söyledi. Hakkındaki iddiaların sahibi olan Yozgat Türk Sağlık Sen. Başkanı Latif Karagöz’ün yaptığı suçlamaların “Çamur at izi kalsın” felsefesi olduğunu vurgulayan Karaarslan,”Halk Sağlığı Binamız, Öncesi Sağlık Müdürlüğü Binasının ikinci katı ve bodrum katında hizmet vermeye çalışmaktadır ve binamız yetersiz kalmaktadır. Bir odada 8-9 personelimizin çalışıyor. Müdürlük olarak bazı birimlerimiz başka binalarda hizmet vermektedir. Müdürlük olarak ihtiyaç duyulduğunda görevlendirme yapmaktayız. Müdürlüğümüzde görevli çevre sağlığı memurlarımız toplum sağlığı merkezinde görev yapması gerekiyor. Toplum sağlığı merkezimiz TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede ve müdürlüğümüze 2 kilometre mesafededir. Buraya gönderilen personelimiz sürgün edildi şeklinde lanse ediliyor. Personelimiz görev yerlerine gitmişlerdir. Bizler halkımıza hizmet için buralardayız ve halkımıza özellikle insan hayatı için çok önemli olan sağlık hizmetini en iyi şekilde sunmak istiyoruz. Bizim hiçbir çalışan ile problemimiz bulunmamaktadır. Yasal mevzuatlar çerçevesinde zaman zaman zorunlu görevlendirmeler olabiliyor. Bunların da adalet çerçevesinde yapmaya özen gösteriyoruz. Ancak bu tip asılsız iddialarla uğraşarak mesaimizi boşa harcıyoruz” dedi.
Türk Sağlık Sen’in Yozgat Temsilciliğinin sadece Halk Sağlığı Müdürlüğünde bir anket yaptığını vurgulayan Karaarslan, “Yozgat’ta Halk Sağlığı Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri Birliği ve Sağlık Müdürlüğü var ve hepsinde de Türk Sağlık Sen’in üyesi var fakat anket sadece halk sağlığında anket yapılıyor. Ankette halk sağlığının sorumluluğu bulunmadığı birimlerle ilgili olarak da personelimizden görüş ve düşünce isteniyor. Bu da yapılan anketin art niyetli bir anket olduğunu gösteriyor. Sendikalar yasasında yapılan çalışmalarda kurum müdürleriyle koordineli hareket edilmesi istenirken, bizim bu anketten bilgimiz olmuyor” diye konuştu.
Karaarslan, yapılan bu asılsız iddialar ve suçlamalarla ilgili haklarını hukuki zeminde arayacaklarını sözlerine ekledi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327