Yozgat’ta Aftan Yararlanmak İsteyen Traktör Sürücüleri Araç Muayene İstasyonlarina Koştu

Torba yasa olarak bilinen 6552 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasında araç muayene gecikme cazaları düşürülünce özellikte traktör sahipleri araç muayene istasyonlarına akın etti.Torba yasa ile araç muayenelerini geciktiren...

Yozgat’ta Aftan Yararlanmak İsteyen Traktör Sürücüleri Araç Muayene İstasyonlarina Koştu
Torba yasa olarak bilinen 6552 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasında araç muayene gecikme cazaları düşürülünce özellikte traktör sahipleri araç muayene istasyonlarına akın etti.
Torba yasa ile araç muayenelerini geciktiren sürücülere büyük oranda af gelince özellikle traktör sahipleri bu aftan yararlanmak için araç muayene istasyonlarının yolunu tuttu. Uzun süredir muayenesini yaptıramamış araç sahipleri yıl sonuna kadar sürecek araç muayene fırsatından yararlanması istenirken, bir yıl gecikmiş bir otomobil yaklaşık olarak 100 lira yerine 18 lira ödeyecek. 4 yıl gecikmiş bir minibüs 400 lira yerine 50 lira, kamyon 535 lira yerine 68 lira, traktör 203 lira yerine 25 lira ödeyecek. 10 yıl gecikmiş bir minibüs 991 lira yerine 120 lira, otobüs/kamyon ise bin 340 lira yerine 169 lira ödeyecek. 10 yıldır muayene yaptırmamış bir traktör 510 lira yerine 62 sadece lira ödeyerek borcundan kurtulacak.
Bu fırsattan yararlanmak isteyen traktör sahiplerinden Mehmet Demir, uzun süredir traktörünün muayenesini yaptıramadığını belirterek, “Torba yasa ile af geldiğini öğrenince traktörümün muayenesini yaptırmak için geldim. Çok sayıda da traktör sahibi var. Bu af bizim için çok iyi oldu” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327