Yüksekova’da 14 Okul Ateşe Verildi

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir haftadan bu yana süren olaylarda 14 okul ve bazı kamu binaları yakıldı.IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarının protesto edildiği Yüksekova’da tansiyon düşmüyor. Yaklaşık bir hafta önce başlayan...

Yüksekova’da 14 Okul Ateşe Verildi
Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde bir haftadan bu yana süren olaylarda 14 okul ve bazı kamu binaları yakıldı.
IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarının protesto edildiği Yüksekova’da tansiyon düşmüyor. Yaklaşık bir hafta önce başlayan olaylar, geç saatlere kadar sürüyor. Yüzü kapalı gruplar, uzun süre polisle çatıştıktan sonra gece saatlerinde ise okulları hedef alıyor. Yüksekova’da şimdiye kadar devam eden olaylarda 14 okul ve 3 kamu binası molotof kokteyli ile ateşe verildi. Dün yaşanan olaylarda tekrar ateşe verilen Esenyurt İlköğretim Okulu ile İsmet Alkan Anadolu Lisesi’nde hala yer yer dumanlar yükseliyor. Okulların önüne gelen veliler de okulların içler acısı durumunu endişeli gözlerle izliyor.
Yetkililer, yaşanan olaylarda şimdiye kadar 14 okulun ateşe verildiğini belirttiler.
İLÇEDE KEPENKLER HALA KAPALI
Okulların 13 Ekim’e kadar tatil edildiği Yüksekova’da, kepenkler bugün de açılmadı. Eczane ve fırınlar dışında tüm kepenklerin kapalı olduğu ilçede, sabah saatlerinden itibaren bazı yüzü kapalı gruplar Şemdinli yolu üzerinde toplanmaya başladı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327