Yüz Gençleştirmede Son Trend: İpli Prp

Activa Estetik Klinikleri Direktörü Dr. Mevlüt Dağ, cilt gençleştirmede büyük başarı sağlayan ip uygulamalarının artık PRP ile birlikte yapılmasıyla bu alanda adeta bir çığır açıldığını söyledi.Dr.Dağ, son yıllarda cilt gençleştirmede...

Yüz Gençleştirmede Son Trend: İpli Prp
Activa Estetik Klinikleri Direktörü Dr. Mevlüt Dağ, cilt gençleştirmede büyük başarı sağlayan ip uygulamalarının artık PRP ile birlikte yapılmasıyla bu alanda adeta bir çığır açıldığını söyledi.
Dr.Dağ, son yıllarda cilt gençleştirmede ameliyatsız yöntemlerin yaygınlaştığını ve bu yöntemlerden en çok tercih edilen ve sonuçları ile de yüz güldürenin, cilt altı ip uygulamaları olduğunu hatırlattı. 2011 yılından bu yana ip uygulamaları gerçekleştirdiklerini anlatan Dr.Mevlüt Dağ, bu uygulamalarda çok önemli bir kombinasyona imza atıldığını söyledi.
İP İLE BİRLİKTE PRP, LİFTCELL
Cilt kalitesinin artırılmasının uzun yıllardır estetik dünyasının önemli uğraş dallarından biri olduğunu kaydeden Activa Estetik Klinikleri Direktörü Dr. Dağ, şöyle konuştu:
“İp ile ilgili her geçen gün yeni gelişmeler yaşanmakta ve farklı problemler için çeşitli ipler çıkmakta. Bugün artık ciltte kollajen aktivasyonu sağlamaktan ciltte oluşan sarkıklığı ortadan kaldırmaya kadar birçok farklı ipler bulunmakta. Unutmayalım ki, hiçbir cilt problemi standart değildir. Ciltteki problemlerin ihtiyacı doğru belirlenmeli ve ona göre ipler kullanılarak işlem yapılmalıdır. Tüm yüze bir ip uygulaması yapıldığında, yaklaşık 100-150 kadar iğne batmakta ve ipler, bu iğneler yardımıyla cilt altına yerleştirilmektedir. Bu sırada meydana gelen ciddi travmaya karşı ciltte bir tamir ve yenilenme mekanizması devreye girer. Yüzde meydana gelen gelişim çerçevesinde iplerin erimesi ve bunun yerine oluşan fibroblastik hücreler ile yeni bir cilt dokusu oluşumu yaşanır. İplerin erimeye başlaması ve ciltte istenilen etkinin ortaya çıkması 45 gün ile 3 ay arasında değişir”.
İP İLE GENÇLEŞMEYE KANDAN DESTEK
Dr. Mevlüt Dağ, uzun süredir kullanılan antiaging amaçlı uygulamalardan birinin de PRP tedavisi olduğuna dikkat çekerek, “Bu yöntem, kendi kanımızdan elde ettiğimiz, cildin tamir ve yenilenme mekanizmasında rol alan trombosit adı verilen kan hücrelerinin, ayrıştırılıp çoğaltıldıktan sonra cilt altına tekrar verilmesidir” dedi. İp uygulamaları sırasında farklı uzunluk ve kalınlıktaki iğnelerle, cilt altında oluşturulan travma sayesinde yerleştirilen iplerin istenildiği şekilde erimeye başladığını belirten Dr. Dağ, yapılan işlemlerle, bu dönemin daha hızlı ve daha etkili bir şekilde geçirilmesinin amaçlandığını kaydetti.
Activa Estetik Klinikleri Direktörü Dr. Mevlüt Dağ, bu aşamada, ip uygulamasının yapıldığı sırada, her ip, cilt altına yerleştirilirken iğne çıkmadan iple birlikte kişinin kendi kanından hazırlanmış PRP verildiğini söyledi.
GENÇLEŞME ÇOK DAHA BELİRGİN VE HIZLI GERÇEKLEŞİYOR
Geliştirilen yeni teknik sayesinde, oluşan travmaya karşı tamir mekanizmaları ve iplere karşı oluşturulan tepki mekanizmalarının daha yoğun ve daha hızlı bir şekilde devreye girmesinin sağlandığını ifade eden Dr. Dağ sözlerini şöyle tamamladı :
“Bu işleme İpli PRP, benim adlandırmamla ‘Liftcell’ adı verilmektedir. Bu her iki işlemin ayrı ayrı ciltte oluşturduğu olumlu etkiler zaten çok iyi biliniyor. Bunların aynı anda yapılmış olması bu tek başına oluşan etkinin kat be kat olmasını sağlamaktadır. Daha çok kollajen ve elastin hücre artışı, daha hızlı iyileşme ve daha hızlı sonuç almayı sağlamasıyla bu kombinasyon kliniklerimizde son 3 aydır çok yoğun kullanılmakta ve hasta memnuniyeti daha üst seviyede görülmektedir.”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327