Zonguldak Gazeteciler Ve Yazarlar Derneği Kuruldu

Zonguldak Gazeteciler ve Yazarlar Derneği kuruldu.Zonguldak’ta günlük ve haftalık gazete çalışanları bir araya gelerek ‘Mesleğe saygınlık kazandırmak, gazetecilerin sorunlarına çözüm noktasında destek olabilmek, mesleğin çıtasını...

Zonguldak Gazeteciler Ve Yazarlar Derneği Kuruldu
Zonguldak Gazeteciler ve Yazarlar Derneği kuruldu.
Zonguldak’ta günlük ve haftalık gazete çalışanları bir araya gelerek ‘Mesleğe saygınlık kazandırmak, gazetecilerin sorunlarına çözüm noktasında destek olabilmek, mesleğin çıtasını yükseltmek ve Zonguldak genelinde bu mesleğin içinde olup emek veren gazeteciler ile yazarları bir çatı altında toplayabilmek’ sloganıyla Zonguldak Gazeteciler ve Yazarlar Derneği’ni (ZGYD) kurdular.
Meslek içinde bulunan gazetecilerin sorunlarını çözme amacıyla 6’sı farklı günlük gazetelerde çalışan 7 gazeteci bir araya gelerek ZGYD’yi kurdular. Toplumda kadınların öneminin yeteri kadar anlaşılmaması, siyasette ve bazı meslekler de kotaya tabi tutulmalarının haksız bir uygulama olduğu ve ‘Kadınların görmezden gelinemeyecek bir değer’ oldukları mesajını verebilmek adına kurulan derneğin ilk iki döneminde sadece kadın üyelerden başkan adayı çıkabilecek olup, erkek üyeler aday olmayacaklar.
GELİR-GİDER İLAN EDİLECEK
Zonguldak genelinde şubeleri açılabilecek olan ZGYD’ye; mesleği sadece gazeteci ve yazar olanlar üye olabilecek olup, dernek faaliyetleri de hazırlığı devam eden internet sitesinden sürekli duyurulacağı gibi her 3 ayda bir dernek gelir ve giderleri yine internet sitesinden ilan edilecek.
27 EYLÜL’DE KAHVALTIDA BULUŞULACAK
ZGYD’nin kuruluş amacının, misyonu ve vizyonunun 27 Eylül 2014 Cumartesi saat 10.30’da Kozlu Sahil boyunda bulunan Moda Cafe & Restoran’ta düzenleyecekleri kahvaltıda detaylı olarak anlatacaklarını dile getiren ZGYD Yönetim Kurulu, tüm basın-siyaset-iş dünyası ve gazete okurlarını da düzenlenecek olan kahvaltıda görmekten mutluluk duyacaklarını belirttiler.
KURUCU ÜYELER
ZGYD’nin geçici yönetim kurulu üyeleri şu isimlerden oluşuyor; ‘’ZGYD Yönetim Kurulu Başkanı; Çiğdem Şekerci (Kariyer Gazetesi), Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; Gülizar Karabacak ( Gündem Gazetesi), Sayman; Yıldıray Demirci ( Mercek Gazetesi ), Ali Cinal (Şafak Gazetesi), Umut Şekerci (Kariyer Gazetesi), Mustafa Çiftçi (Mercek Gazetesi), Burcu Sak (Denge Gazetesi)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327