ZONGULDAK’TAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI

Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Kocaman köyünde dün çıkan orman yangını kontrol altına alındı.Alaplı ilçesine bağlı Kocaman köyünde dün sabah başlayan orman yangını kontrol altına alındı. Orman İşletme Müdürlüğü, Alaplı...

ZONGULDAK’TAKİ ORMAN YANGINI KONTROL ALTINA ALINDI
Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Kocaman köyünde dün çıkan orman yangını kontrol altına alındı.
Alaplı ilçesine bağlı Kocaman köyünde dün sabah başlayan orman yangını kontrol altına alındı. Orman İşletme Müdürlüğü, Alaplı Belediyesi itfaiye ekiplerinin yanı sıra köylülerin de müdahale ettiği yangında 5 hektarlık alanın zarar gördüğü belirtildi. Yangına çevre ilçelerin yanı sıra Zonguldak, Bartın, Karabük ve Düzce’den takviye olarak arazöz ve itfaiye araçları da gönderildi. Yapılan çalışmalar sonucu sabaha karşı alevler kontrol altına alındı.
Alaplı’nın Fındıklı Köyü Muhtarı Bayram Sezgin, “Bir vatandaşımız sorumsuzluk yapmış, tarlasında ateş yakmış. Yaklaşık 4-5 hektarlık ormanlık alan yandı” dedi.
Karadeniz Ereğli Orman İşletme Müdürü İsmail Poyraz da, yangının kontrol altına alındığını belirterek, “Yangın rüzgarın da şiddeti ile büyük bir alana yayılmıştı. Başladığı alan 1-2 hektardı, daha da arttı. Bir vatandaşımız tarlasını temizlerken kaçırmış” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327