112 Sağlık Ekiplerine Ambulans Sürüş Eğitimi Verildi

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 112 Komuta Kontrol Merkezinde görevli sağlık çalışanlarına yönelik ambulans sürüş teknikleri eğitimi verildi.Adıyaman Havalimanında gerçekleştirilen eğitime 112 sağlık çalışanlarının...

112 Sağlık Ekiplerine Ambulans Sürüş Eğitimi Verildi
Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 112 Komuta Kontrol Merkezinde görevli sağlık çalışanlarına yönelik ambulans sürüş teknikleri eğitimi verildi.
Adıyaman Havalimanında gerçekleştirilen eğitime 112 sağlık çalışanlarının katıldığı eğitimde 112 sağlık çalışanlarına eğitim esnasında ambulansın sürüş konusunda teknik bilgiler verilirken, daha sonra sağlık çalışanları, ambulansları kullanarak kurulan dubalar arasında sürüş yaptı. Düzenlenen eğitim ile alakalı olarak yapılan açıklamada ise, “Ambulans kazalarının önlenmesi, ambulans çalışanlarının güvenliğinin sağlanması ile kaliteli ve etkin bir hizmet sunumunun sağlanması için Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 1-4 Eylül tarihleri arasında 112 personellerinin bir kısmına ambulans sürüş teknikleri eğitimi verilmiştir” denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER