39 peşmerge'den haber alınamıyor

Irak'daki Kürdistan Bölgesel Yönetimi Peşmerge Bakanlığı, IŞİD ile çatışmaların başlandığı günden bu yana 39 peşmergenin kayıp olduğunu açıkladı.

39 peşmerge'den haber alınamıyor

Peşmerge Bakanlığı sözcüsü Cebbar Yaver, IŞİD saldırılarının başlamasından bugüne kadar kayıp olan peşmergelerin sayısını açıkladı. Peşmerge Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada IŞİD ile mücadele sırasında bugüne kadar 39 peşmergenin çatışmalardan dönmediği açıklandı. Çatışma yaşanan cephelerden birliklerine dönmeyen 39 peşmergenin kayıp olduğu belirtilen açıklamada, bunların yaşamını yitirdiği veya IŞİD'in eline düştüğünün değerlendirildiği ifade edildi.

Peşmerge Bakanlığı ayrıca, batı ülkelerinden Irak'taki Kürdistan Bölgesi'ne gönderilen bomba imha robotlarının da Peşmerge Bakanlığı'na ulaştığını açıkladı. Bomba imha robotlarının IŞİD'e karşı mücadelede askeri yardım çerçevesinde gönderildiği ifade edilirken gönderilen robot sayısını ve hangi ülkelerden gönderildiği ise açıklanmadı. Gönderilen robotların IŞİD güçlerinin çekildikleri bölgelere bıraktığı bombalı tuzaklar ve mayınların temizlenmesinde kullanılacağı ifade edildi.


Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 22:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326