Akçakoca’da Katı Atık Projesi Tanıtımı Yapıldı

Akçakoca’da Katı atık tesisi temsilcileri Belediye Meclisi üyelerine sunum yaptı. Proje Müdürü Terzier, "Ödeme yapılırsa inşaat yıl sonuna kadar biter" dedi.Akçakoca Belediye Meclisi, Düzce’de yapılmakta olan Düzce ili Katı Atık Bertaraf...

Akçakoca’da Katı Atık Projesi Tanıtımı Yapıldı
Akçakoca’da Katı atık tesisi temsilcileri Belediye Meclisi üyelerine sunum yaptı. Proje Müdürü Terzier, "Ödeme yapılırsa inşaat yıl sonuna kadar biter" dedi.
Akçakoca Belediye Meclisi, Düzce’de yapılmakta olan Düzce ili Katı Atık Bertaraf Tesisi ve Akçakoca transfer istasyonu inşaat bedelinin, bankalardan alınacak kredilerle ödenmesi gündemiyle olağanüstü toplandı. Toplantıda, Akçakoca belediyesi adına, bankalara borçlanma yetkisi oy birliğiyle Cüneyt Yemenici’ye verilirken, tesislerin inşaatını yapan firma temsilcileri de meclis üyelerine çalışmaların seyriyle ilgili sunum yaptı. Katı atık toplama tesisini yapan firmanın temsilcilerinden olan Çevre Mühendisi Emrah Sevinç, slayt gösterimi eşliğinde yaptığı sunumunda, Katı atığın tanımı, kişi başına düşen atık değerleri, katık atıkla ilgili kanun ve yönetmelikler ile, entegre katı atık yönetim sistemi ve bertaraf tesisleriyle ilgili kapsamlı bilgiler verdi. Firmanın proje müdürü olan İbrahim Terzier ise, katı atık tesisi inşaatının yüzde 75’inin bitmiş durumda olduğunu söylerken, Akçakoca transfer inşaatının da yapımına başladıklarını ve en geç bir ay içinde bitireceklerini söyledi. Katı atık tesisinin tamamının yıl sonuna kadar biteceğini söyleyen Terzier, "Hak ediş ödemeleri yapılırsa, Aralık ayına kadar tesisi tamamlayacağız" açıklamasını yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER