Alabora İngiltere vatandaşı oldu

Gezi Parkı olaylarında hükümet aleyhine açıklamalarıyla gündeme gelen Mehmet Ali Alabora İngiltere vatandaşlığına girdi.

Alabora İngiltere vatandaşı oldu
Meltem Cumbul ile beraber oynadığı Yılan Hikayesi dizisinde canlandırdığı Memoli karakteriyle milyonların kalbinde taht kuran Memet Ali Alabora, Gezi Parkı olaylarında hükümet aleyhine aciklamasıyla gündeme gelmişti.

Başkanı olduğu oyuncular sendikası'nın geçen ay yapılan seçimlerine katılmayan oyuncunun babası Mustafa Alabora, oğlunun uzun süre Türkiye'ye gelmeyi düşünmediğini açıklamıştı.

Memet Ali Alabora'nın İngiltere'de siyasi sığınma istediği ve bu isteğinin kabul edildiği, ardından da İngiliz vatandaşlığına kabul edildiği öğrenildi.

''1.5 senedir işsizim''

Memet Ali Alabora'ya karşı linç kampanyası yürütüldüğünü ifade eden annesi Betül Arim, "Ben de 1.5 senedir işsizim. Ne tiyatro, ne de dizilerde iş vermiyorlar. Memet Ali uzun süre orada kalacak. Tehdit ediliyor. Onunla ugraşan ve tehdit edenler var. Burada olması tehlikeli. Ama bugünlerde gelip geçecek. Biz ona inanıyoruz. Allah yukarıda herşeyi görüyor. Biz hayatımıza devam etmek zorundayız" dedi.

, 
Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 15:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326