Ali Korkut, Köy Çocuklarinin Başarısına Destek Oluyor

Eğitime yaptığı desteklerle bilinen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Dumlu mahallesinde bulunan Dumlu Ortaokulu öğrencileri arasında yapılan ’bilgi Yarışması"na katıldı. Okul yönetiminden aldığı talepleri değerlendiren Ali Korkut,...

Ali Korkut, Köy Çocuklarinin Başarısına Destek Oluyor
Eğitime yaptığı desteklerle bilinen Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Dumlu mahallesinde bulunan Dumlu Ortaokulu öğrencileri arasında yapılan ’bilgi Yarışması"na katıldı. Okul yönetiminden aldığı talepleri değerlendiren Ali Korkut, çoğunluğunu köy çocuklarının oluşturduğu okulun başarısının yükselmesi için eğitim materyali, okumu kitapları temin sözü verdi. Ali Korkut, ayrıca okul yöneticilerine eğitimdeki değişimin sürekli kendisine iletilmesi ricasında da bulundu.
Yakutiye İlçesi Dumlu mahallesi Dumlu Ortaokulu, öğrencileri arasında ’Bilgi Yarışması’ düzenledi. Yarışmaya onur konuğu olarak Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut katıldı. 24 öğrencinin yarıştığı ve renkli geçen bilgi yarışmasına katılan öğrencilere Ali Korkut çeşitli hediyeler verdi. Okul öğrencilerine de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı dünya ve Türk klasiklerinin yer aldığı okuma kitapları hediye edildi. Öğrenciler, hediye kitaplar için Başkan Ali Korkut’a teşekkür ettiler. Okul hakkında bilgi veren Müdür Fatih Bayrakçeken, öğrencilerinin çoğunluğunun taşımalı eğitimden geldiğini söyledi. Başarı düzeyinde genele göre seviyenin düşük olduğunu aktaran Okul Müdürü Fatih Bayrakçeken, başarının artırılması için eğitim materyali desteği istedi. Okul Müdürü Fatih Bayrakçeken, "Belediye Başkanımız Ali Korkut bey, davetimizi kırmayarak yarışmada öğrencilerimizi ve bizi yalnız bırakmadı. Kendisine öğrencilerim adına teşekkür ediyorum. Öğrencilerimize verdiği hediyeler ile onların gönüllerini kazandı. bizde okul olarak, öğrencilerimizin ihtiyaçları açısından ihtiyaçları başkanımıza aktardık. Desteklerini bekliyoruz" dedi.
Eğitime destek şart
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, öğrencilerin Türkiye’nin yarını olduğunu hatırlatarak "Güzel bir yarışma izledik. Öğrencilerimize kitap hediye ettik. Sanırım bu çocuklara en güzel hediye kitaptır. Okul yöneticilerinden bilgi aldık. Burada 12 köyden Dumlu mahallesine eğitim için gelen çocuklarımız var. Çiftçilik ve hayvancılıklı geçinen ailelerin çocukları bunlar. Başarı anlamında sıkıntılar yaşanıyormuş. Çeşitli eğitim materyallerini karşılayacağız. Öğretmenlerimizden liste istedik. Bu çocukların başarısının yükseltilmesi için kaynak kitap, çeşitli eğitim materyalleri, kitap temin edilecek. Çocuklarımızın okuyup yetişmesi için bir nebze katkımız olursa memnuniyet duyarız" şeklinde konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327