banner417

Altın Koza Film Festivaline Şebnem Dönmez protestosu damga vurdu

Bu yıl 21. düzenlenen Altın Koza Film Festivali'nin yapılan ödül törenine Devlet Bahçeli ve Şebnem Dönmez damga vurdu. Devlet Bahçeli'nin bizzat katılmadığı ancak mesaj yolladığı Altın Koza Film Festivali'nde Bahçeli'nin mesajının okunduğu sırada Şebnem Dönmez'in sahneyi terk etmesi damga vurdu.

Altın Koza Film Festivaline Şebnem Dönmez protestosu damga vurdu

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Adana Altın Koza Film Festivali’nin kapanış ve  ödül törenine sunucu Şebnem Dönmez'in protestosu ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin konuşması damga vurdu. Devlet Bahçeli'nin gönderdiği mesajın okunmasını eleştiren Şebnem Dönmez'in sahneyi terk ettiği iddia edildi.Şebnem Dönmez, 20 Eylül Cumartesi gecesi yapılan ve Kral TV’den de canlı yayımlanan Altın Koza ödül törenini ‘Gazinocular Kralı’ olarak anılan eski Maksim Gazinosu’nun sahibi Fahrettin Aslan’ın oyuncu oğlu Mehmet Aslan’la birlikte sundu. Ancak Şebnem Dönmez’in bir ara gizemli bir şekilde sahne arkasına geçip yaklaşık 10 dakika boyunca geri gelmedi.

Peki Dönmez’in uzun süre geri gelmemesinin nedeni neydi? Radikal’in ulaştığı bilgilere göre bu olayın ardında ‘siyasi’ bir neden olabilir. Çünkü Dönmez, sunucu Mehmet Aslan’ın MHP lideri Devlet Bahçeli’nin mesajını okurken sahne arkasına geçmişti. Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’ndeki dev salonda bulunan konuklar, Dönmez’in salondaki ses problemini gidermek için sahne arkasına geçtiğini zannetti. Zira davetliler, sunucuların seslerini duyamamaktan yakınıyordu.

Dönmez’e yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere göre ünlü oyuncu, törene siyaset karıştırılmasından rahatsız olduğu için sahne arkasına geçmiş ve bir daha geri dönmek istememiş. Aslında tören provaları yapılırken Devlet Bahçeli’nin mesajının okunacağı söylenmiş ancak Dönmez, bunun şaka olduğunu varsayıp fazla üzerinde durmamış. Dönmez, kuliste uzun uğraşlar sonunda ikna edilmiş ve yaklaşık 10 dakika sonra kostüm değiştirerek sahnedeki yerini almış.

Sonrasında tören sorunsuz şekilde devam etti ancak pek çok kişi Mehmet Aslan’ın lafları ağzında yuvarlamasından yakındı ve söylediklerinden pek bir şey anlamadıklarını dile getirdi.

Benzer siyasi mesaj gerilimleri geçtiğimiz yıllarda Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin kapanış töreninde de yaşanmıştı. Antalya’nın CHP belediyesinde olduğu dönemde bir Altın Portakal ödül töreninde dönemin CHP lideri Deniz Baykal sahneye çıkıp yaklaşık 20 dakika konuşmuş ve salonda homurdanmalar başlamıştı.

RADİKAL 

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2014, 11:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner419