85'lik sapığa ereksiyon testi!

85'lik sapığa ereksiyon testi!

Diyarbakır'da işitme, konuşma ve zihinsel engelli 16 yaşındaki erkek çocuk V.E.'ye evinde cinsel istismarda bulunduğu ileri sürülen 85 yaşındaki M.K., 45 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

ENGELLİ ÇOCUĞU EVİNE GÖTÜRDÜ

Olay, iddiaya göre Lice İlçesi'nde 26 Eylül 2015 tarihinde meydana geldi. M.K., sokakta karşılaştığı engelli V.E.'ye yiyecek vereceğini söyleyerek onu evine götürdü. Evinde çocuğa tokat atan M.K.'nin çocuğa cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü.

'TECAVÜZ İZLERİ' TESPİT EDİLDİ

Babası, kaybolduğunu düşündüğü oğlunu komşu gençlerin de katılımı ile aramaya başladı. Evinin penceresinden bakanlar, M.K.'yı çocuğa cinsel istismarda bulunurken gördü ve müdahale edip kurtardı. Diyarbakır Çocuk Hastanesi'ne sevk edilen V.E.'nin muayenesinde tecavüz izleri tespit edildi.

45 YILA HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Soruşturmayı yürüten savcı, M.K. hakkında 'Çocuğun nitelikli cinsel istismarı' ve 'Cinsel amaçlı çocuğu hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından 18 yıldan 45 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açtı.

"85 YAŞINDAYIM, KADIN GİBİYİM"

İddianamenin kabulü ardından tutuklu sanık M.K.'nın yargılamasına Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı. İfadesinde suçlamaları reddeden M.K., "Ben mağduru çağırmadım. Kendisi evime geldi. Evin kapısı her zaman açıktır. Bana iftira edildi. Ben o sırada elbisemi yıkıyordum. Bana saldırıp kafamı kırdılar. 85 yaşındayım, kadından farkım yok. Cinsel yönden kadın gibiyim. Gücüm yoktur. Bunlar zalimdir, yalan söylüyorlar" dedi.

"CİNSEL İSTİSMARDA BULUNUYORDU"

İfadesi alınan mağdurun babası H.E. ise, olay tarihinde çocuğunun kaybolduğunu anlatırken, "Çocuğum zihinsel engellidir. Konuşamıyor ve duymuyor. Onu ararken komşular sanığın evini gösterip orada olduğunu söyledi. Pencereden baktığımda sanık çırılçıplak, çocuğun ise alt tarafı çıplaktı. Çocuğuma cinsel istismarda bulunuyordu. Evlerimiz bir birine çok yakındır. Bu sırada komşular da geldi ve onlar da durumu gördü" diye konuştu.

YÜZLERİ KAPALI KİŞİLER LİNÇ ETTİ

Mahkeme çocuğun bulunmasına tanık olan mahalledeki gençlerinin de ifadesini aldı. Tanıklar pencereden baktıklarında şüphelinin çıplak vaziyette mağdurun arkasında olduğunu, daha sonra yüzleri kapalı kişilerin gelerek sanığı evden çıkarıp linç etmeye çalıştığını söyledi.

EREKSİYON TESTİ YAPILDI

Mahkeme, sık sık cinsel gücü olmadığını söyleyen sanığın savunmasının maddi gerçekliğinin tespit edilmesi amacıyla tam teşekküllü devlet hastanesine sevk edilerek cinsel organının ereksiyon ve işlevselliğine dair rapor aldırılmasına karar verdi.

Tutuklu sanık M.K., Diyarbakır'daki Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kontrole alındı. Raporda, sanıkta 'ereksiyonun yeterli olmadığı' bildirildi.

MAHKEME DURUŞMAYI ERTELEDİ

Son duruşmada esasa ilişkin görüşünü açıklayan savcı, sanığın cezalandırılmasını istedi. Savunmasında cinsel gücü olmadığını tekrarlayan M.K., "Ben mağdurum. Bana ceza vermeyin. Ben mağdura dokunmadım. Bana iftira atılıyor" dedi.

Mahkeme duruşmayı erteledi.