Acı gerçek otopside ortaya çıktı!

Acı gerçek otopside ortaya çıktı!

Tarsus’un Bolatlı Mahallesi’nde 26 Ağustos 2015’de meydana gelen olayda, Yavuz Sönmez kendisine ait otomobille, öğretmen sevgilisi Sedef Tuncay ile birlikte gezintiye çıktı. Sedef Tuncay, içinde bulunduğu otomobilin sulama kanalına uçması sonucu meydana gelen kazada ağır yaralanarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Kafa travması sonucu beyninde ödem oluştuğu belirlenen Sedef Tuncay, geçirdiği ameliyattan 4 gün sonra yaşam savaşını kaybetti.

Kazayla ilgili gözaltına alınan Yavuz Sönmez, ifadesinde öğretmen sevgilisi Sedef ile gezintiye çıkıp baraj kenarında bira içtiklerini belirtti. Sönmez dönüşte Sedef’in direksiyona geçtiğini, hareket eder etmez suya uçtuklarını; kendisinin arka camdan çıktığını, sevgilisini de kurtarmaya çalıştığını, ancak başaramadığını ileri sürdü. Sönmez, ifadesinin ardından adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı.

OTOPSİDE ORTAYA ÇIKTI

Sedef Tuncay’ın Adana Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopsi raporu Cumhuriyet Savcılığı’na gönderildi. Raporda, kazada öldüğü ileri sürülen genç kızın yüz kemiğinde kırıklar olduğu belirterek, şu değerlendirmeye yer verildi:

"Sedef Tuncay’ın yüz kemiğinde kırıklar, sağ yanakta ödem ve morluk, her iki kolda morluklar, göğüs hizasında kanamalı kırık, göğüs sağ duvarında kanama, geniz bölgesinde kanama ve kemik parçaları bulundu."

Raporda, Sedef Tuncay’ın kanında Alkol saptanmadığı, ölümünün genel beden travmasına bağlı göğüs kırığı ve yüz kemik kırıkları ile birlikte vücudunun çeşitli bölgelerinde oluşan yumuşak doku içi kanama ve suda boğulmaya bağlı olarak olduğu vurgulandı.

DÖVÜP SUYA ATMIŞ

Rapor üzerine soruşturmasını tamamlayan savcı, Yavuz Sönmez hakkında kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açtı. Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen iddianamede Cumhuriyet Savcısı şu görüşlere yer verdi:

"Şüpheli Yavuz Sönmez’in belirlenemeyen bir nedenden dolayı Sedef Tuncay’ı darp ettiği, Sedef Tuncay’ı yaralı iken araca koyarak suyun içerisine attığı ve Sedef Tuncay’ın yaralı vaziyette iken suda boğularak darp ve boğulma nedeniyle öldüğü, böylelikle şüphelinin Sedef Tuncay’ı bu şekilde kasten öldürerek olaya kaza süsü verdiği kanaatine varıldı."

Tarsus 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’ne açılan davanın ilk duruşmasına tutuksuz sanık Yavuz Sönmez katılmadı. Mahkeme heyeti, Sönmez hakkında tutuklama kararı vererek duruşmayı erteledi. Yakalanan Yavuz Sönmez cezaevine gönderildi.