Antalya açıklarında ticari gemi battı! 9 personel aranıyor

Antalya açıklarında ticari gemi battı! 9 personel aranıyor

Vali Yazıcı, 14 mürettebatın bulunduğu gemide iki personelin deniz yüzeyinden Sahil Güvenlik helikopteriyle kurtarıldığını ve Finike Devlet Hastanesi'ne getirildiğini belirtti. Yazıcı, üç personelin de diğer ticari gemiler tarafından kurtarıldığını kaydederek dokuz personelin arama-kurtarma çalışmalarının sürdüğünü söyledi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndan yapılan açıklamada da saat 03.47'de İskenderun'dan Ukrayna'nın İzmail limanına intikal etmekte olan Gine Bisseou bayraklı ticari geminin batmak üzere olduğu bilgisinin alınması üzerine bölgede bulunan tüm gemilere genel acil yardım çağrısı yapıldığı, olay mahalline bir Sahil Güvenlik Korveti, yedi Sahil Güvenlik Botu, iki Sahil Güvenlik Helikopteri ve bir Sahil Güvenlik Uçağı sevk edildiği kaydedildi.

Arama kurtarma faaliyetlerine Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı iki fırkateyn ve iki helikopter ile destek verildiği, mürettebat 14 kişinin Suriye uyruklu olduğu, olayla ilgili Kumluca Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldığı ifade edildi.