İstanbul'da aile faciası

İstanbul'da aile faciası

Alınan bilgiye göre; İstanbul Küçükçekmece'de cinnet getirerek eşinin ve 3 yaşındaki ikiz çocuklarının boğazlarını bıçakla kesen baba intihar etti.
Küçükçekmece'de 3 yaşındaki ikiz çocuklarını bıçakla öldürüp karısını da ağır yaraladıktan sonra kaçan İskan Akay'ın cesedi Küçükçekmece Gölü'nde bulundu. Akay'ın olaydan sonra intihar ettiği sanılıyor.

3 yaşındaki ikiz çocuğu ve annelerinin boğazını bıçakla kesen babanın ağır bir hastalığı olduğu, bu yüzden cinnet getirdiği ileri sürülürken, talihsiz ikizler olay yerinde hayatını kaybetti.

Anne Gülistan Akay ise olay yerinde yapılan ilk müdahalesinin ardından ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Olay, Küçükçekmece Kanarya Mahallesi Tarak Kuşu Sokak 12 Numarada meydana geldi. İddiaya göre ağır bir hastalığı bulunan İksan Akay, cinnet getirerek eşi Gülistan, 3 yaşında olan ikiz kızları Dilara ve Elif'in boğazını bıçakla kesti. Baba evden kaçarak kayıplara karıştı.

Bu sırada sesleri duyan komşuları durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine haber verdi.

Polis ekipleri inceleme yaparken, talihsiz kadının küçük kardeşi olay yerine geldi.?

Sinir krizi geçiren küçük çocuk uzun süre polis ekiplerine yeğenlerini görmek için dil döktü.

Aynı apartmanda yaşayan Nezahat Kaya, İksan Akay'ın böyle bir şey yapabilecek bir insan olmadığını, çok şaşırdıklarını söyledi

?Olay Yeri İnceleme ekibinin evde yaptığı çalışmanın ardından, küçük kızların cenazelerini Adli Tıp'a götürmek üzere cenaze arabası geldi.
"Üst komşumuz kendileri çok çok iyi insanlardı. Kendilerine bu şekilde bir şey yapacak bir kocası yoktu. Böyle bir insan değildi. Hanımı eşinin beyninde tümör gibi bir sorunu olduğunu söylemişti bana. Çok üzgünüz" dedi.
Olay Yeri İnceleme polisleri delil torbalarıyla evden ayrılırken, çocuklar için getirilen büyük bir tabut da daireye alındı.

Bu sırada, çocukların cesetlerinin görüntülenmemesi için vatandaşların ve polislerin apartmanın girişine çarşaf gerdiği dikkat çekti.
İkizler, tek tabuta konulduktan sonra, cenaze aracıyla Yenibosna'daki Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.