Kadın cinayeti! Ağabeyinin hamile eşini silahla katletti

Kadın cinayeti! Ağabeyinin hamile eşini silahla katletti

İstanbul Başakşehir'de aralarında "arsa meselesinden" ötürü husumet olduğu iddia edilen Şahin Taş isimli erkek, ağabeyinin evine silahla gitti. Taş, Kapıya ateş ettiği sırada kurşunun isabet ettiği ağabeyinin hamile eşi 25 yaşındaki Sunay Taş'ı katletti. Olayın ardından araca dönerek arabada bekleyen arkadaşının yanına giden Taş, araçta vurduğu arkadaşı Turgay Akyıldız'ı da öldürdü.

İddiaya göre, Şahin Taş, gece geç saatlerde ağabeyinin evinin önüne geldi. Şahin Taş, yanındaki silahla önce havaya sonra da kapıya doğru ateş açtı. Bu sırada kapının arkasında bulunan hamile yengesi Sunay Taş, göğsünden ve karnından vurularak ağır yaralandı.

Yengesini vurduğunu fark eden Şahin Taş, kendisini aşağıda bekleyen arkadaşı Turgay Akyıldız’ın aracına binerek olay yerinden uzaklaştı. Araç içinde arkadaşıyla tartışmaya giren Taş, Akyıldız’ı vurarak öldürdü.

Katil zanlısı, olay yerinden yaya olarak kaçıp bir evde saklandı. Polis ekipleri, arkadaşını ve yengesini öldüren Şahin Taş'ı saklandığı evde yakalayarak gözaltına aldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.