Kayıp çoban ölü bulundu

Kayıp çoban ölü bulundu

Seydikemer ilçesi Kabaağaç Mahallesi'nde yaşayan ve çobanlık yapan 2 çocuk babası Hüseyin Gökmen, cumartesi günü saat 12.00 sıralarında eşi Teslime Gökmen'i cep telefonundan arayarak keçileri otlattığını ve iyi olduğunu söyledi. Keçiler akşam saatlerinde başıboş şekilde eve dönerken, Gökmen açık olmasına karşın cep telefonu çağrılarına cevap vermedi. Gökmen'in hayatından şüphe eden ailesi saat 20.00 sıralarında Seydikemer'e bağlı Eşen Jandarma Karakol Komutanlığı'nı arayarak durumu bildirdi. Arazinin dağlık oluşu nedeniyle bölgeye Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) Afet ve Acil Durum (AFAD) ve Arama Kurtarma (AKUT) ekipleri yönlendirildi. Gece boyunca yapılan arama çalışmalarından sonuç alınamadı.
Sabah saatlerinde tekrar başlayan arama çalışmaları sonuç verdi ve öğle saatlerinde UMKE ve AFAD ekipleri Gökmen’in cansız bedenine ulaştı. 42 yaşındaki çoban Hüseyin Gökmen’in cesedi Kabaağaç Mahallesi Akbel mevkisindeki ormanlık alanda bulundu. Gökmen’in av tüfeği ile sırtından ve kasıklarından üç el ateş edilerek öldürüldüğü öğrenildi. Olay yerine gelen Fethiye Cumhuriyet Savcısı Gökmen’in cesedi üzerinde yaptığı ilk incelemenin ardından ceset önce Fethiye Devlet Hastanesi morguna, ardından kesin ölüm nedeninin belirlenmesi amacıyla Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Seydikemer İlçe Jandarma ekipleri Hüseyin Gökmen’in ölümü ile ilgili olarak çok yönlü soruşturma başlattı.
Öte yandan, Hüseyin Gökmen’in cesedinin bulunmasının ardından ailesi ve yakınları sinir krizler geçirdi. Gökmen’in eşi Teslime Gökmen eşinin ölümü üzerine fenalaştı. Fethiye’de geçtiğimiz günlerde de Hüseyin Gökmen’in cesedinin bulunduğu alanla yakın bir bölgede karı koca iki kişinin cesedi bulunmuş ve bu olayla ilgili de failler tespit edilememişti.