Kayıp kızkardeşle ilgili kan donduran itiraf!

Kayıp kızkardeşle ilgili kan donduran itiraf!

Edinilen bilgiye göre, Ağlıboğaz Mahallesi, Karadere Sokak'ta oturan 16 yaşındaki Hilal Özcan'ın ablası Ülkü Özcan 27 Haziran 2014 tarihinde emniyete kızkardeşi için kayıp başvurusunda bulundu.

O günden bu yana haber alınamayan kayıp genç kız için Kozan Emniyet Müdürlüğü'nde özel bir ekip kurularak araştırma derinleştirildi.
Özel ekip, kayıp kızın hiçbir banka resmi kurum ve hiç kimseyle bağlantı kurmaması nedeniyle soruşturmayı aile üzerinde yoğunlaştırdı. Ağabey Alparslan baba Ramazan ve anne Emine Özcan’ın ifadeleri alındı. Polis çapraz sorguda ağabey Alparslan Özcan’ın kız kardeşinin telefonla konuştuğu için babasının öldürdüğünü söyleyip öldürdükten sonra çuvala koyup eşekle evden 2 kilometre uzaklıktaki ormanlık alana götürerek gömdüklerini söyledi.

Polis Alparslan Özcan’ın ifadeleri doğrultusunda Hilal’in öldürüldüğü yeri ve öldürüldükten sonra eşek ile Çatalkaya mevkisindeki yerde kazı yaparak insan iskeleti buldu. Cumhuriyet savcısının olay yeri ve öldürüldüğü yerde yaptığı incelemelerden sonra Hilal’e ait olduğu düşünülen kemikler torbaya konularak Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Baba Ramazan anne Emine ve ağabey Alparslan gözaltına alınırken baba ifadesinde kızını oğlunun öldürdüğünü söylediği, oğlunun ise kız kardeşini babasının tüfekle öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

Baba Ramazan Özcan’ın anne Emine Özcan’ı tehdit edip kimseye bir şey söylersen senide öldürürüm dediği ileri sürüldü.

Bu arada, emniyette sorgulanan ağabey Alparslan Özcan'ın kız kardeşini kendisinin öldürdüğünü itiraf etti. Kız kardeşinin Adana'daki erkek arkadaşının yanına gittiğini ve yanında kaldığı için geri döndüğünde öldürdüğünü söylediği iğrenildi.

Ağabey Alparslan, anne Emine ve baba Ramazan Özcan emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.