Mahalleli yangında mahsur kalan aileyi zor kurtardı

Mahalleli yangında mahsur kalan aileyi zor kurtardı

Yangın, geçtiğimiz Perşembe günü saat 13.30 sıralarında Kağıthane Çağlayan Cami Sokak'ta bulunan 2 katlı bir binanın en üst katında meydana geldi. İddiaya göre, sokakta bulunan binanın en üst katında bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Daireden dumanların çıktığını gören mahalleli durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Bir süre sonra dumanların arttığını gören vatandaşlar itfaiye ekiplerinin gelmesini beklemeden binaya girmek istedi.

BİNANIN KAPISINI KIRIP AİLEYİ TAHLİYE ETTİLER

Bunun üzerine mahalleli, dumanların çıktığı dairede ailenin ve bir bebeğin olabileceği ihtimaline karşın binanın kapısını kırmak için çalışmalara başladı. Dumanlar daireden çıkmaya devam ettiği esnada toplanan kalabalık binanın kapısını dakikalarca tekmeledi. Bir süre sonra kapıyı kıran mahalleli, apartman boşluğuna çıkan aileyi tahliye etti.

OKSİJEN İÇİN DAİRENİN CAMLARINI TAŞLA KIRDILAR

Binada yaşayanlar tahliye edildiği esnada ise bazı vatandaşlar, dairede herhangi birinin olup olmadığı ihtimaline karşın dairenin camlarını taş atarak kırdı. İçeriye oksijen girebilmesi için camları defalarca taşla kıran vatandaşlar, bir süre sonra çalışmaları itfaiye ekiplerine bıraktı. Tüm bu yaşananlar ise cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

KORKULU GÖZLERLE ÇALIŞMALARI İZLEDİLER

İhbar üzerine olay yerine gelmeye çalışan itfaiye ekipleri, sokaktaki yanlış parklanma yüzünden olay yerine girmekte zorlandı. Bir süre sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kontrol altına aldı. Çalışmalar sürdüğü esnada yan binanın zemin katındaki 5 çocuk, korkulu gözlerle ne olup bittiğini anlamaya çalıştı. Yangın nedeniyle mahalleli büyük panik yaşadı.
Polis ekipleri yangınla ilgili inceleme başlattı.