Zabıtadan seyyar satıcıya meydan dayağı

Zabıtadan seyyar satıcıya meydan dayağı

Edinilen bilgiye göre seyyar satıcı Ahmet Altınok (42), Konak ilçesi 1. Kordonda iddialara göre elindeki ışıldak ve gözlüklerle mekanların önünden geçiyordu. O sırada bölgede devriye atan İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, seyyar satıcı Ahmet Altınok'u fark ederek aracı durdurdu. Araçtan inen sivil zabıta ekipleri, bir anda Altınok'un üzerine çullandı. Ne olup bittiğini anlamayan seyyar satıcı, daha sonra ise iddialara göre zabıtalar tarafından darp edildi.

SEYYAR SATICIYI DÖVMEK 'NEFSİ MÜDAAFAYMIŞ'

Aldığı darbelerle yere düşen Ahmet Altınok, suçsuz olduğunu ifade ederek öfkeli zabıtaların elinden kurtulmaya çalıştı. Ekipler, seyyar satıcının elindeki eşyaları da yere atarak üzerine bastı. Bu sırada eğlence mekanlarındaki vatandaşlarda zabıta terörüne şahit oldu. Dışarı çıkan vatandaşlar, zabıtanın üzerine yürüyerek seyyar satıcıyı savundu. Zabıtaların tavrını eleştiren vatandaşlar, yaşananlara tepkisini "Sosyal demokratlar işini böyle mi yapıyor" diyerek dile getirdi.

"TEK SUÇU EKMEK PARASINI KAZANMAK MI?"

Bir ara zabıta ile vatandaşlar arasında ise sözlü tartışma çıktı. Olayda tansiyon giderek yükseldi. Araya giren vatandaşlar, seyyar satıcıyı çekerek zabıtaların elinden kurtardı. Kanlar içerisinde kalan seyyar satıcıya ise ilk müdahaleyi vatandaşlar yaptı. Zabıtaların saldırısına uğrayan Ahmet Altınok, daha sonrada olay yerinden ayrıldı. Seyyar satıcının elindeki eşyaları ve çantasına da ekipler tarafından el konuldu.