Haberin Adresi
Bursa

Bursa

Bursa

Salı

16°/

Çarşamba

18°/ 10°

Perşembe

20°/ 11°

Cuma

16°/ 11°

Cumartesi

10°/

Pazar

11°/

Haberin Adresi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Spor

Aziz Yıldırım: “İstediğiniz kadar ceza”

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, TFF'nin verdiği cezalara tepki gösterdi.

Yayınlanma:

Türkiye Futbol Federasyonu‘nun  verdiği cezayı değerlendiren Yıldırım ”Fenerbahçe şampiyon olsun da, federasyon istediği kadar bana ceza versin, hiç önemli değil. Hep takımımın yanında olacağım, Samandıra’dan da otelden de takımı uğurlayacağım.”

PFDK’nın verdiği cezalar nedeniyle 9 Şubat 2015 tarihine kadar cezalı olan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, TFF‘nin verdiği cezaları umursamadığını, sadece Fenerbahçe’nin şampiyonluğunun kendisi için önemli olduğunu söyledi.

20. şampiyonluk için mücadele eden Fenerbahçe Başkanı, gündemi değerlendirirken kendisine verilen cezalar ve TFF’nin talimat değişikliği ile ilgili önemli mesajlar verdi. İşte Alaattin Metin’e konuşan Yıldırım’ın o sözleri:

İLGİLİ HABER Icardi PFDK’dan 1 Maç Men ve Para Cezası Aldı
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, TFF'nin verdiği cezalara tepki gösterdi.

“TV’den izerim ne olacak ki!”

Fenerbahçe şampiyon olsun da bu cezalar mühim değil. Hatta umrumda değil. İstedikleri kadar ceza versinler, istedikleri kadar beni cezalandırsınlar. Bu cezalar beni yıldıramaz ve takıma olan desteğimi kimse engelleyemez. Maçları statta izlemek de mühim değil, ben gider maçları TV’den izlerim.

“Samandıra’dan uğurlayacağım”

Ben takımıma güveniyorum. Bu sezon şampiyon olacağız. Benim için bu önemli. Eğer maçlarımızı İstanbul’da oynuyorsak tüm maçlar öncesinde Samandıra’ya gideceğim. Teknik heyetimle görüşeceğim, futbolcularımla konuşacağım. Hepsini maça tek tek ellerini sıkarak uğurlayacağım, başarı dileyeceğim.

“Deplasmanları da kaçırdım”

Bütün deplasmanlara da gideceğim. Hiçbirini kaçırmayacağım. Takımımla aynı otelde kalacağım. Ertesi gün otelden de maçı oynayacağımız stada uğurlayacağım. Hep onların yanında olacağım. Maçı gider otelde veya bir yerde seyrederim, hiç önemli değil.

“Hangi başkan o penaltıya susar”

Aziz Yıldırım, Rize maçında çalınmayan Emenike penaltısı için de konuştu: O pozisyonu görüp hangi kulüp başkanı susar.

Çaykur Rize maçınının 58. dakikasında Koray tarafından yere indirilen Emenike’nin pozisyonunun devam ettirilmesi ile ilgili düşüncesini anlatan Aziz Yıldırım, Başkanlar ve Kulüpler Birliği’ne net mesaj verdi. İlker Meral’in vermediği ve hakem hocalarının hepsinin penaltı dediği pozisyon için şu değerlendirmede bulundu:

“Onlara verilmese ne derler”

“Hakemler için niye isyan ettiğimi, konuştuğumu tartışıyorlar ya! Ben de şunu söyleyeyim… Emenike’nin verilmeyen penaltısına hangi kulüp başkanı susar. Öyle bir pozisyonda kendilerine penaltı çalınmasa hangisi susar? Onu da çok merak ediyorum.” 

author avatar
Haberin Adresi İnternet Editörü
Haberinadresi.com internet editörü. Gündem, ekonomi, spor ve birçok konuda haberin hazırlanması ve haber okuyucularına sunulmasını sağlamaktadır.

İlgili Haberler