Başkan Sekmen: "güreşte Zirveye Çikacağiz"

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Oltu ilçesinde düzenlenen 16. Geleneksel Karakucak Güreşleri’ne katıldı.Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fevzi Polat, Protokol Müdürü Mahmut Bektaş, Başkan Danışmanı...

Başkan Sekmen:
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Oltu ilçesinde düzenlenen 16. Geleneksel Karakucak Güreşleri’ne katıldı.
Erzurum Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Fevzi Polat, Protokol Müdürü Mahmut Bektaş, Başkan Danışmanı Turgut Turan, AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Oltu Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek, Tortum Belediye Başkanı Hasan Çakmak, Yakutiye Belediyesi Başkan Vekili Fatih İpek, AK Parti Oltu İlçe Başkanı Fuat Demir, Güreş Erzurum İl Temsilcisi Fahrettin Ertürk ile diğer yetkililerin katıldığı etkinlikte Başkan Sekmen adına güreşen Dünya üçüncüsü Murat Ertürk 80 kiloda, Başkan Yeşilyurt adına güreşen Ahmet Ertürk de 75 kiloda birinci oldu. 150 sporcunun katıldığı karakucak güreşleri 16 siklette gerçekleştirildi. Oltu 16. Geleneksel Karakucak Güreşleri’nin başpehlivanlığını Gürcistanlı Georgi Vili kazandı. Başkan Sekmen, etkinlikte yaptığı konuşmada, kentte güreş sporunun daha iyi bir konuma geleceğini söyledi. Sekmen, "Güreşte zirveye çıkacağız. Ata sporunda başa güreşeceğiz. Diğer spor branşlarında olduğu gibi güreşte de tıpkı geçmişte olduğu gibi bir merkez olacağız" dedi. Sekmen ayrıca, gelecek yıl yapılacak olan Oltu 17. Geleneksel Karakucak Güreşleri’nin ağası olacağını bildirdi. Bu arada karakucak güreşlerinde salavat-ı şerif getiren Sekmen, Oltululardan büyük ilgi gördü.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER