Bedavaya aldığı koltukta 36 bin dolar buldu

Yeni taşındığı evi için internetten ücretsiz mobilya bulan ABD'li kadın, eve getirdiği koltuktaki minderlerden birini açınca gözlerine inanamadı.

Bedavaya aldığı koltukta 36 bin dolar buldu

ABD'li Vicky Umodu, bir aileden ücretsiz aldığı koltukları incelerken büyük bir sürprizle karşılaştı. California'da yaşayan kadın, minderlerden birinde yaklaşık 36 bin dolar buldu.

Umodu, olayı ABD'de yayın yapan ABC7 kanalına 2 Haziran'da anlattı.

Yeni evi için internetten mobilya bakmaya başladığını söyleyen Umodu, iki koltuğun ve bir sandalyenin ücretsiz verildiğini gördüğünü belirtti: 'Bu belki de bir numaradır. Bir arayayım' dedim.'

Şanslı kadın, ulaştığı ailenin yakın zamanda bir yakınını kaybettiğini ve evindeki her şeyi dağıttığını öğrendi:

"Yeni taşındım. Evimde hiçbir şey yok. Çok heyecanlandım. Koltukları alıp getirdik."

Umodu, koltukları yakından incelerken minderlerden birinin içinde bir nesne olduğunu fark etti.

Minderi açıp bakan Umodu, binlerce dolarla karşılaştı: "Oğluma 'Gel, gel' dedim... 'Adamı aramam gerek' diye bağırıyordum."

Parayı hemen sahiplerine ulaştıran Umodu, "Tanrı bana ve çocuklarıma iyi davrandı. Hepsi hayatta ve iyi. Üç güzel torunum var. Tanrı'dan daha ne isteyebilirim ki?" diye konuştu.

Bununla birlikte aile, neden bu meblağda bir paranın koltukta olduğunu bilmediklerini, hayatını kaybeden kişinin evinde içi dolar dolu başka zarflar daha bulduklarını bildirdi. Kimliği açıklanmayan aile, buzdolabı satın alabilmesi için Umodu'ya 2 bin 200 dolar hediye etti.

Kaynak: Independent Türkçe

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER