Bedelli askerlikte yaş ve bedel belli oldu

Bedelli askerlik konusunda Hükümet kararı verdi. Önümüzdeki günlerde Ahmet Davutoğlu tarafından bedelli askerlik ile ilgili ayrıntıların kamuoyuna duyuracağı iddia edildi.

Bedelli askerlikte yaş ve bedel belli oldu

Aylardır binlerce kişinin umutla beklediği bedelli askerlik nihayet çıkıyor. Hükümet konuyla ilgili kararı netleştirdi.

YAŞ SINIRI 27

Buna göre bedelli askerlik yaşı 27 olarak belirlendi. Bedelli askerlik nihayet çıkıyor. Karar alındı. Bedellide yaş sınırı 27'ye çekildi. Son bedelli askerlik uygulamasına 30 bin lira ödeyerek başvuran yaklaşık 70 bin kişiden devlet kasasına 2 milyar 130 milyon lira kalmıştı.

BEDEL 17 BİN LİRA

Yeni bir bedelli askerlik uygulaması için tartışılan rakam ise 20 bin civarındaydı. SüperhaberTV hükümetin yeni bedelli uygulamasıyla ilgili aldığı kararı duyurdu. Karara göre bedellide yaş 27 olacak. Bedeli ise 17 bin lira olarak belirlendi. Hükümetin kararı bugün ya da yarın kamuoyuna duyurması bekleniyor. Binlerce kişiyi etkileyecek olan bedelli askerlik kararını Başbakan Ahmet Davutoğlu açıklayacak. Bedelli askerlikle ilgili bütün detayları Başbakan Davutoğlu açıklayacak.


Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 14:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
HÜSEYİN
HÜSEYİN - 8 yıl Önce

gözünüzü toprak doyursun daha ne di̇yeli̇m para nereden geli̇rse gelsi̇n sayeni̇zde manevi̇yat kalma di çalan çirpanin hirsizin yaptiği yanina kar kaliyor kefeni̇n cebi̇ yok nasil olsa

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326