Cemil İpekçi adını değiştiriyor!

Ünlü modacı Cemil İpekçi, nüfus kayıtlarında 'Remzi' olan ön adının silinmesi için dava açtı.

Cemil İpekçi adını değiştiriyor!

Cemil İpekçi, modacı kimliği ile Türkiye’de ve dünyada “Cemil İpekçi” olarak tanındığını, Remzi ön adının ise hem iş hayatında hem sosyal yaşamında karışıklığa neden olduğunu öne sürdü.

İpekçi, adının “Cemil” olarak tashihine karar verilmesini istedi. Hürriyet'te yer alan habere göre, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne avukatı Suna Enyüce Ündücü aracılığıyla kayıtlı olduğu Fatih Nüfus Müdürlüğü’ne dava açan Cemil İpekçi, her ne kadar nüfus kayıtlarında “Remzi Cemil İpekçi” olarak geçse de kamuoyunda “Cemil İpekçi” olarak tanındığını belirtti.

"KARIŞIKLIĞA SEBEP OLUYOR"

Müvekkilinin modacı kimliği ile Türkiye ve dünyada “Cemil İpekçi” olarak bilindiğini ve tanındığını dava dilekçesinde anlatan avukat Ündücü, “Müvekkilim Cemil İpekçi olarak tanınırken ilk adı olan “Remzi” ismi, iş ve sosyal yaşamında kendisini tanıtmasını zorlaştırdığı gibi karışıklığa da sebep olmaktadır. Yapılan sözleşmeler ve resmi yazışmalarda karışıklık olmakta “Remzi” adı, farklı bir kişi olarak algılanmasına yol açmaktadır. Bu nedenle müvekkilimin “Cemil” adını kullanmasına, “Remzi” adının nüfus kayıtlarından haklı nedenle terkinine karar verilmesini talep ediyoruz” dedi.


Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER