Çerkezköylü Sporcular Dünya İkincisi Oldu

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren Güzel Spor Kulübü sporcularından Kübra Kepenek ile Çerkezköy Şampiyon Spor Kulübü sporcusu Samet Ayaz, 25-30 Kasım tarihlerinde Antalya Belek’te yapılan Uluslararası Tekvando Şampiyonasında...

Çerkezköylü Sporcular Dünya İkincisi Oldu
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde faaliyet gösteren Güzel Spor Kulübü sporcularından Kübra Kepenek ile Çerkezköy Şampiyon Spor Kulübü sporcusu Samet Ayaz, 25-30 Kasım tarihlerinde Antalya Belek’te yapılan Uluslararası Tekvando Şampiyonasında yıldızlar kategorisinde 33 kiloda dünya ikincisi oldu.
Şampiyon sporcuları Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay makamında ağırladı. Kübra Kepenek ve Samet Ayaz’ı tebrik eden Başkan Akay, "Çerkezköy’ün gururu olmayı sürdüren siz sporcularımızın bu önemli şampiyonada da dünya ikinciliğini elde etmenizden bir o kadar daha mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Sizler aynı zamanda bölgemizin birer örnek sporcuları oldunuz. İlçemizde spordaki eksikliğin giderilmesi için acilen çalışmalar yapacağız" dedi.
Güzel Spor Kulübü Başantrenörü Bilal Güzel, Antalya Belek’te gerçekleşen Uluslararası Tekvando Şampiyonası’na çeşitli ülkelerden toplam bin 400 sporcunun katıldığını belirtti. Şampiyonanın oldukça heyecanlı ve çekişmeli geçtiğini söyleyen Güzel, "Hem Çerkezköy’ün hem Tekirdağ ve Trakya’nın gururu olan sporcularımız Kübra Kepenek ve Samet Ayaz bu şampiyonada da dünya ikinciliğini kazandılar. Biz gerek Güzelspor Kulübü gerek Şampiyon Spor Kulübü olarak bu şampiyonaya çok sıkı şekilde hazırlandık. Bu şampiyonada Türkiye Büyükler Kategorisi’nde 4 altın, bir gümüş ve 6 bronz madalya elde edildi. Bayanlar 49 kiloda Rukiye Yıldırım, 53 kiloda Makbule Nur Korucu, 57 kiloda Hatice Kübra İlgin ile erkekler 80 kiloda Tunus Adıel, üçüncü sırayı alan sporcularımız Sude Burcu, Nafia Kuş, Mervenur Evci, Görkem Sezer, Umut Birlik ve Serdar Yüksel de gelecek adına önemli puanlar elde etti" ifadelerini kaydetti.
Türkiye Gençler Kategorisi’nde 4 altın,7 gümüş ve 15 bronz, yıldızlar kategorisinde ise 5 altın ve 7 gümüş madalya ile 17 de bronz madalya kazanıldığını hatırlatan Gümüş, "7 gümüş madalyanın hepsi Trakya bölgemizden katılan sporcularımız elde etti. Bu 7 gümüş madalyanın ikisini de şu an yanınızda buluna Kübra Kepenek ve Samet Ayaz kazandı. Bu şampiyona ilçemize iki dünya ikinciliği alarak dönen sporcularımızın artık önü açıldı. Bundan sonra yapılacak uluslararası şampiyonalara milli sporcu olarak katılacaklar. Birinci Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası kapsamında düzenlenen yarışmalarda ise milli sporcularımızın 25’i altın, 21’i gümüş ve 25’i de bronz olmak üzere 71 sporcumuz madalya ile rakip ülkelere fark atmayı başararak büyük bir başarı elde ettiler" diye konuştu.
"BAŞARILI SPORCULARIN RESİMLERİNİ İLÇEMİZİN BELİRLİ YERLERİNE KOYARAK GENÇLERİ SPORA TEŞVİK EDELİM"
Şampiyon Spor Kulübü Başantrenörü Vural Ayaz da ziyaret sırasında "Çerkezköy Belediyemizin bizlere her zaman destek ve katkı vermesinden çok memnunuz. Başkanımız Vahap Akay’ın katkı ve destekleriyle bu başarıları elde ettik. Başkanımıza bizlere verdiği destek nedeniyle çok teşekkür ediyoruz. Başkanımızdan bir ricamız var. Başarılı olan sporcularımızın resimlerini ilçemizdeki bilboardlara konulması halinde gençlerimizi spora teşvik etme bakımından güzel olacağını düşünüyoruz. Eğer başkanımız bu konuda gerekeni yaparsa çok iyi olacak. Aynı zamanda ilçemizdeki başarılı sporcuları da halkımız tanımış olacak" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326