Çiğli Belediyesi Ve İaosb’den İşsizlik İçin İşbirliği

Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Başkanı Hilmi Uğurtaş ve yönetim kuruluna yaptığı ziyarette, Çiğli’deki istihdam sorununun çözümü için işbirliği kararı alındı.Çiğli Belediye...

Çiğli Belediyesi Ve İaosb’den İşsizlik İçin İşbirliği
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan’ın İzmir Atatürk Organize Sanayi Bölgesi (İAOSB) Başkanı Hilmi Uğurtaş ve yönetim kuruluna yaptığı ziyarette, Çiğli’deki istihdam sorununun çözümü için işbirliği kararı alındı.
Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, İAOSB Başkanı Hilmi Uğurtaş ve yönetim kurulu üyelerini makamında ziyaret etti. Çiğli’nin genel sorunlarının konuşulduğu görüşmede ağırlıklı olarak istihdam üzerinde duruldu. Ziyarette, Çiğli’de istihdam olanaklarının geliştirilmesi, kentsel dönüşüm, geç nüfusun eğitim olanaklarının iyileştirilmesi çalışmalarına yapılacak katkılar, sanayi bölgelerinin kendilerine özel sorunları ve belediyenin bu sıkıntıları gidermedeki rolü ile ülke gündemine ilişkin sorunlar değerlendirildi. Ziyarette, istihdam sorunu için iş birliği kararı alındı.
’’ÇİĞLİ’DE GELECEĞİ BERABER İNŞA EDELİM’’
Çiğli’de refahı artırmaya yönelik yürütülen ortak çalışmaların hem istihdam olarak hem de yatırım olarak olumlu yansımaları olacağına inandığını belirten Başkan Arslan, “İAOSB’nin ilçemiz sınırlarında faaliyet göstermesi bizim için büyük bir şanstır. Çiğli’de halledilmesi gereken birçok sorun var ve bu sorunların giderilmesinde elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Kentsel dönüşümden işsizlik sorununa, Harmandalı Çöp Depolama Alanı’nda yıllardır süregelen kirlilik sorunundan sosyal ve kültürel sorunlara kadar birçok alanda işbirliği yapmaya hazırız. İşsizliğe çözüm bulma noktasında sanayicilerimizle yaptığımız işbirliği sayesinde, 900 kişinin çeşitli fabrika ve şirketlerde işe yerleştirilmesine aracılık ettik. Meslek edindirme kurslarımızı açarak nitelikli eleman yetiştirmeye çalışıyoruz. Tabii bu anlamda bazı sorunlarımızın zamana yayılarak çözülmesi gerekiyor. İlçemizin gelişerek büyümesi ve güzelleşmesi adına sanayicilerimizden destek bekliyoruz. Çiğli’de geleceği inşa etme adına önemli projelerimiz var. Bu anlamda işbirliği geliştirebileceğimiz en önemli duraklardan biri olarak ta İAOSB’yi görüyoruz” dedi.
“ÇİĞLİ’NİN İYİ BİR YENİLEŞME HAREKETİNE İHTİYACI VAR”
Çiğli’de hizmet veren tüm kamu ve kamu kuruluşlarıyla iyi ilişkiler geliştirdiklerini belirten Başkan Uğurtaş da, istihdamın artırılması için belediyeler ve sanayi sektörü arasındaki işbirliğinin geliştirilmesinin önemine dikkat çekerek, “Çiğli Belediyesi tarafından ilçemiz adına çok güzel işler yapılıyor. Karşılıklı yardımlaşma ve dayanışma konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Belediyemizden taleplerimiz olduğunda her türlü desteği görüyoruz. Çiğli’de güzel projelerimiz olacak. Bu projelerimiz sayesinde eleman istihdamına yönelik epey bir katkı sunmuş olacağız. Bunun dışında yerine getirdiğimiz birçok faaliyetimiz var. Maddi durumu iyi olmayan çocuklarımızı giydiriyoruz, burs veriyoruz, kamusal alana yönelik sosyal yardımlar yapıyoruz. Çiğli’nin çok iyi bir yenileşme hareketine ihtiyacı var. Sanayicilerle işbirliği yaparak işsizliğe çözüm bulmada aracılık etmeniz çok önemsenmesi gereken bir durum. Her zaman iyi ve yararlı ilişkiler geliştirilmesinden yanayız” diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327