"Arkadaşımın ruhunu incitmeyin"

"Arkadaşımın ruhunu incitmeyin"

Levent Kırca’nın çocukları Umut ve Ayşe Kırca’nın mirasını reddetmesi üzerine Levent Kırca’nın borcu olduğu iddia edilmişti. Bu haberlerin ardından Müjdat Gezen’in “Levent’in borcunu ben öderim” sözleri basına yansıdı.Ünlü oyuncu Levent Kırca'nın çevresine ve bankalara 350-400 bin lira arasında borcu olduğunun ortaya çıkmasının ardından çocuklarının reddi miras davası açması gündeme bomba gibi düşmüştü.

"BİZ BABAMIZA SAHİP ÇIKIYORUZ"

Geçen yıl vefat eden Levent Kırca'nın Oya Başar'dan olan oğlu Umut Kırca ile kızı Ayşe Kırca, babalarının mirasını reddetmek için dava açtı. Olayın basına yansımasının ardından İzmirli Mimar Remzi Akdemir, ünlü oyuncunun borçlarını üstlenmeye hazır olduğunu açıkladı. Bu çıkışın ardından tüm gözlerin çevrildiği Levent Kırca'nın oğlu Oğulcan Kırca, "Biz babamıza sahip çıkıyoruz" diyerek bu teklifi reddetti.

MÜJDAT GEZEN DE HAREKETE GEÇTİ

Bu gelişmeler yaşanırken, sanat camiasından da Levent Kırca'ya sürpriz bir destek geldi. Aynı zamanda Kırca'nın çok yakın arkadaşı olan ünlü oyuncu Müjdat Gezen'in yaşanan bu gelişmelerden rahatsız olduğu ve "Arkadaşımın ruhunu incitecek hadiseler yaşanıyor. Ne gerekiyorsa yapmaya hazırım" dediği öğrenildi.