Başkan Çelik Zafer Bayramını Kutladı

Başkan Çelik Zafer Bayramını Kutladı

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı. Başkan Çelik, “Büyük ve güçlü bir Türkiye için hep birlikte el ele ve daha çok çalışarak nice zaferler yaşamamız dileğiyle zafer bayramınızı en kalbi duygularımla kutlarım” dedi.
Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeni ile bir mesaj yayımladı. Başkan Çelik mesajında “Talihin ve tarihin bize tebessüm ettiği, Allah’ın zaferler ihsan ettiği kutlu aydır Ağustos. İnsan, başarıya sevinir, başarısızlığa bahane bulur. Bu başarılar bir milletin varoluşunu simgeliyorsa haklı bir gurur kaynağıdır. Milletimiz 30 Ağustos 1071 zaferiyle Sultan Alparslan önderliğinde Anadolu’ya doğuşun destanını, 30 Ağustos 1922 zaferiyle Başkomutan Gazi Mustafa Kemal önderliğinde Anadolu’dan dirilişin destanını yazdı. Bu gün buralarda var oluşumuzu, hür ve bağımsız yaşamamızı, Allah’ın izniyle o günkü kahramanların ve Şüheda’nın fedakârlığına, vatan ve millet aşkına borçluyuz. O nasıl bir aşktı, o nasıl bir ülküydü ki; vatan ve millet uğruna serden de yardan da gözünü kırpmadan vazgeçtiler, kendileri Allah’a kavuşurken, bize, bir vatan bıraktılar! O zaferlere sevinmek güzel, sahiplenmek iyi ama emanetlerine ne kadar layığız ve onların aşkının ne kadarına sahibiz? İki zafer arasında neler yaşandı? Büyük Selçuklu Devletine, Anadolu Selçuklu Devletine ne oldu? İstanbul’u fetih eden, Batıda çağ açıp çağ kapayan devlet ve üç kıtada nal sesleri ile ritim tutturan orduya ne oldu? 450 yıl Osmanlı’nın hâkimiyetinde yaşayan Yunan, nasıl oldu da Anadolu içlerinde ırz ve namus kirletip ocaklar söndürdü? İşte o zaferlere sevinmenin yanında, bu soruların cevabını verebildiğimiz ve durumumuzun muhasebesini yaptığımız gün zaferler karşılık bulur, Şüheda hakkını helal eder. Muasır medeniyetin öncüsü olma ülküsüne ne kadar sahip çıktığımızı ancak öyle anlarız. Bu muhasebeyi doğru yaptığımız ve gereklerini yerine getirdiğimiz takdirde devletimiz ebediyen yaşar. Bir devletin temenniyle yaşadığı görülmemiştir. ‘Başarılar bizim, başarısızlıkların sebebi var’ diyerek, başarıyı sürdürülebilir kılamayız. Dünü inkâr etmeden, dünün gerçekleriyle beslenerek geleceğe hazırlanmak zorundayız. Yeni nesil yerel yönetimler olarak ilk vazifemiz bu boşluğu doldurmak olacaktır. Bayındırlık işleri elbette yürür. Asıl olan sosyal ve kültürel belediyeciliktir” dedi.
“Toplumun hafızasını canlı tutacak hizmetler üretmek, tarihin tekerrürüne meydan vermemektir” diyen Başkan Çelik açıklamasını şöyle tamamladı:
“Başarı ve başarısızlık Allah’ın iznine tabidir ama her ikisi de insanın fiili ve nazari duasının neticesidir. Muasır medeniyete öncülük eden Yeni Türkiye ancak bu bilinçle kurulur. Yeni nesil belediyeciliğin öncüsü olan Şehzadeler Belediyesi olarak, hemşerilerimizle birlikte gerçekleştireceğimiz hizmetlerimizde; bütün vatandaşların katılımcı demokrasiyi benimsemesine, Allah’ın nimetlerini doğru bir şekilde değerlendirip ülke kalkınmasına katılmalarına, vatan ve millet aşkıyla vatanın imarına katılmalarına, hiç kimseyi ötekileştirmeden birbirlerini sevmelerine vesile olarak Şüheda’ya borcumuzu ödemeye kararlıyız. Büyük ve güçlü bir Türkiye için hep birlikte el ele ve daha çok çalışarak nice zaferler yaşamamız dileğiyle zafer bayramınızı en kalbi duygularımla kutlarım.”