Başkan Karaosmanoglu Zafer Bayramını Kutladı

Başkan Karaosmanoglu Zafer Bayramını Kutladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu Kocaelili hemşerilerinin ve Türk Milleti’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.
Büyük Zafer’in 92’inci yılı bütün yurtta coşkuyla kutlanıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da yayınladığı bir mesajla hemşerilerinin ve bütün Türk milletinin Zafer Bayramı’nı kutladı.
26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz’un, 30 Ağustos’ta düşman birliklerinin kesin hezimete uğratılmasıyla birlikte kazanılan zaferin 92’inci yılı, bütün yurtta ve Kocaeli’nde coşkuyla kutlanıyor.
Başkan Karaosmanoğlu mesajında, binlerce şehidin kanıyla sulanmış ülke topraklarının önemine vurgu yaparak, Allah’ın milletimize bir daha işgal günleri yaşatmamasını diledi. Başkan Karaosmanoğlu mesajında şöyle dedi:
“Bugün alnı ak, başı dik olarak gezebiliyorsak, o kahraman şehitlerimizin canlarını bu vatan uğruna feda etmelerinin hürmetinedir. Aziz milletimizin bunun bilincinde olarak, bugün de var olan hainlere fırsat vermeden birlik ve beraberliğini koruyup, huzur içinde kardeşçe yaşaması en büyük dileğimizdir. Memleketimizin dört bir yanından gelmiş, bağımsızlık ve özgürlük için mücadele vermiş şehit ve gazilerin çocukları, torunları olan bizlerin, güzel ülkemizin kıymetini bilmemiz ve hep birlikte ülkemizi çok daha güzel yarınlara ulaştırmamız gerekir. Bu vesile ile bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. İnşallah birlik ve dirlik içerisinde 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine dünyaya öncü ve örnek bir ülke olarak ulaşacağız. Kahraman ordumuzun ve aziz milletimizin Zafer Bayramı kutlu olsun”