Büyükşehir’in Yaz Spor Okulları Sona Erdi

Büyükşehir’in Yaz Spor Okulları Sona Erdi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen Yaz Spor Okulları, düzenlenen sertifika töreniyle sona erdi.
Olimpiyat Park’ta gerçekleştirilen törene Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz, Spor Şube Müdürü Muzaffer Şahin ve diğer yetkililer katıldı. Futbol, voleybol, basketbol, tenis ve yüzme branşlarında açılan kurslara iştirak eden bin 609 öğrenci, sertifika ve okuma kitaplarını yetkililerin elinden aldı. Başkan Vekili Tavlaşoğlu, törende yaptığı konuşmada, yaz spor okullarına yoğun ilginin gösterildiğini ifade etti. Tavlaşoğlu, "Sporda yetkin olan 20 eğitmen ve antrenör çocuklarımıza ilgili branşlarda eğitim verdi. 1 yüzme havuzu ve 7 sahada yavrularımız sporun birleştirici ruhunda buluştu. Çocuklarımıza forma, şort, çanta, şapka ve çoraptan oluşan malzeme yardımında bulunduk. Haftanın 4 günü antrenmanlara katılan çocuklarımızın beslenme ihtiyacı da yine belediyemiz tarafından karşılandı" dedi.
YAZ SPOR OKULLARI’NIN ÖNEMİ
Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Emin Öz de, spor okullarının önemine vurgu yaptı. Başkan Öz, "Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’in direktif ve talimatıyla Yaz Spor Okulları’na büyük bir önem verdik. Spor Şube Müdürlüğümüz kentteki spor otoriteleriyle bir araya gelerek, organizasyonun sıfır hayatla yapılması için büyük bir gayret gösterdi. Bugün gelinen noktada ebeveynler söz konusu projeyle ilgili sürekli memnuniyetlerini ifade etti. Biz de Başkanımız Mehmet Sekmen Beyefendi’ye Erzurum’un spor hayatına verdiği destekten ötürü teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Konuşmaların ardından çocuklara sertifika ve okuma kitapları verildi.