Demirtaş’tan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Demirtaş’tan, 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.
Vali Mahmut Demirtaş mesajında, “Aziz Milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferin 92. yıldönümünü kutlamanın heyecanı, gururu ve sevinci içerisindeyiz.
Başkomutanlık meydan muharebesi ve 30 Ağustos Zafer Bayramı, tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu bir milletin en zor şartlarda bile esaret altına alınmayacağının tarihsel bir ispatıdır. Tarihimizin en önemli dönüm noktası ve milletimizin hürriyet ve bağımsızlık fikrinin ölmez bir abidesi olarak tarihteki yerini alan 30 Ağustos Zafer Bayramı, aynı zamanda bağımsız yaşamak isteyen birçok ulusa da yol göstermiştir. Milletimizin makus kaderini değiştirmiş olan bu zafer ile Türk milleti, hiçbir şekilde vatanın bütünlüğünden, bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, sonsuza kadar hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşayacağını bütün dünyaya ispat etmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere, 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muharebesinde büyük bir mücadele sergileyerek cevap veren, eşsiz bir zafer kazanarak içinde yaşadığımız çağdaş ve modern Türkiye’yi kuran, başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.
Onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, ülkemizin huzur ve güvenliği için bugün de aynı inanç ve kararlılıkla mücadele eden ve şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, kahraman gazilerimize de sağlık ve esenlikler diliyorum” dedi.