Düzceli Taraftarlardan, Fenerbahçe Kalecisi Volkan’a Şok

Düzceli Taraftarlardan, Fenerbahçe Kalecisi Volkan’a Şok

Düzceli Galatasaray taraftar grubu üyesi Düzceli Ultraslanlar, Fenerbahçe Futbol Kulübü kalecisi Volkan Demirel ve Asbaşkan İlhan Ekşioğlu hakkında Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bundular.
Adliye girişinde basın açıklaması yapan Galatasaraylı taraftarlar, Kaleci Volkan ve Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu’nun kışkırtıcı ve tahrik edici açıklamalar yaptığını belirterek, iki ismin Türkiye Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu’ndan aldıkları cezaları da emsal göstererek suç duyurusunda bulunduklarını belirttiler.
ŞUÇ DURUYUSUNDA BULUNULDU
25 Ağustos 2014 tarihinde Manisa’da oynanan Galatasaray - Fenerbahçe Kulüpleri arasındaki süper kupa finalinin yankıları sürüyor. Maç sırasında tartıştığı bir diğer futbolcuya hakaret amacıyla basın karşısında beyanatlarda bulunan Fenerbahçe ve Milli Takım Kalecisi Volkan Demirel ile Fenerbahçe Spor Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu’nun sosyal medya ve basın üzerinden verdiği beyanatlar nedeniyle Düzceli Galatasaray taraftar grubu UltrAslanlardan bir grup adliyeye geldi. İki ismi maç öncesinde ve sonrasında hem sosyal medyada hem de basın yoluyla Galatasaraylı futbolcu ve taraftarları tahrik ederek suç işlenmesine azmettirici olmak iddiasıyla Düzce Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundular.
Adliye önüne gelen taraftarlar adına Düzce UltrAslan Başkan Yardımcısı Enes Bektaş açıklama yaparken, Kaleci Volkan Demirel ve Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu’nun hakkında dava açılmasını istediklerini belirttiler. Bektaş, Düzce Adliyesi önünde yaptığı basın açıklamasında, “Basında yer alan beyanatlar bizlere derin bir üzüntü yaşatmıştır. Bu kapsamda TCK’nın 214.maddesi 1. bendi (1) ‘Suç işlemek için alenen tahrikte bulunan kişi altı aydan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır’ ve 3.bendi (3) ‘Tahrik konusu suçların işlenmesi halinde, tahrik eden kişi, bu suçlara azmettiren sıfatıyla cezalandırılır’ hükmü uyarınca hakkında soruşturma yapılarak dava açılmasını talep ediyoruz. Ayrıca sosyal medya ve basın üzerinden yaptığı açıklama sonrasında basına konu olan Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu’nun öncelikle kulübümüz Galatasaray futbolcularına ardından tüm Galatasaray taraftarlarına söylediğini düşündüğümüz sözleri dahilin de 6222 sayılı kanunun maddelerinde de belirtilen konuları çiğnediği görülmüştür. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kararlarında Volkan Demirel 3 maç ceza ve 17 bin 500 TL para cezası verildi. Aynı kararlar içerisinde İlhan Ekşioğlu’na 30 gün hak mahrumiyeti ve 26 bin 500 TL para cezası verildi. Bu kararlarda göz önünde bulundurulmasını bildirir, her iki isimin cezalandırılmasını talep ederiz” İfadelerine yer verdi.
Taraftarlar daha sonra Düzce Adliyesi’ne girerek, Fenerbahçe ve Milli Takım Kalecisi Volkan Demirel ile Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı İlhan Ekşioğlu hakkında suç duyurusunda bulundular.