Eski Pazar Yerinde Çikan Yangın Bandırmalıları Korkuttu

Eski Pazar Yerinde Çikan Yangın Bandırmalıları Korkuttu

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde eski Cumartesi Pazarı’nda söküm çalışmaları esnasında fiberglas eternitlerin depolandığı alanda çıkan yangın paniğe sebep oldu.
Bandırma Belediyesi tarafından yeni pazar yeri yapılması için eski pazarın sökülmesine başlandı. Fiberglas eternitlerin depolandığı alanda bilinmeyen bir sebeple yangın çıktı. İlçenin tamamından görülen dumandan Çınarlı, 17 Eylül ve İhsaniye Mahalleleri’nde ikamet eden vatandaşlar etkilendi. Alevlerin sıçrama ihtimaline karşı çevredeki binalar boşaltıldı. Pazar yerine yakın binalarda oturan vatandaşlar evlerini terk etti. Evlerinden ayrılamayan yaşlıların imdadına ise itfaiye erleri ile vatandaşlar yetişti. Evlerinde mahsur kalan yaşlılar itfaiye ve çevre sakinlerinin yardımıyla tahliye edildi. Yangının başlamasının ardından evinde mahsur kalan 80 yaşındaki bir vatandaş da itfaiye tarafından kurtarıldı. Yaşlı kadına olay yerine sevk edilen 112 Acil Sağlık ekipleri müdahale etti.
Emniyet ekipleri tarafından pazar yeri çevresindeki yollar kesilerek yaya ve araç geçişleri engellenirken, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Bandırma İtfaiye Amirliğine bağlı ekiplerle Bandırma Eti Maden İşletmeleri ve Bandırma Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğüne bağlı arozözlerin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı.
Öte yandan, dumanların sardığı bir büfedeki adamı babası zanneden genç kız fenalık geçirdi. Yangında yaralanan olmazken, genç kız, şahsın babası olmadığını öğrenince rahat bir nefes aldı.