Kırkağaç’ta Geçit Tepkisi

Kırkağaç’ta Geçit Tepkisi

Kırkağaç’ta Alay kavşağından Kayadibi Mahallesi’ne kadar taş döşenen eski anayolda, lise yönüne giden yolun geçişinin kapatılmasına Kırkağaçlılar tepki gösterdi. Özellikle çiftçilerin ve öğrenci velilerin kullandığı yolun kapanması vatandaşları zor durumda bıraktı. Geçidin kapatılmasından kimse memnun kalmazken, Kırkağaçlılar yetkililerin bu yanlıştan dönmesini istiyorlar.
Bölgedeki esnaflar, çiftçiler ve öğrenci velileri “Bu yol artık ana yol değil. Neden bu geçiş kapatılıyor. 5 okula giden geçiş kapatıldı. Belediye Başkanı Gedüz’ün bu hatasından dönmesini istiyoruz. En çok kullanılan geçişin kapatılması çok saçma. Trafik alt üst olmuş bir halde. Belediyeler vatandaşların rahatlığı için proje üretirler, vatandaşı zor durumda bırakmak için değil” dedi.
Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ise bu geçişi burada çok sayıda trafik kazası olmasından dolayı kapattıklarını söyledi. Başkan Gedüz, "Bu geçiş her ne kadar kapatılsa da, ne otomobiller, ne motosikletler nede traktörler bu kurala uymuyorlar. Daha yeni yapılmasına rağmen kapatılan geçişin bordürleri şimdiden kırıldı bile" dedi.
Sürücüler de kapatılsa da bu geçişi kullanacaklarını çünkü buna mecbur olduklarını ifade ettiler.