Otlukbeli Tarımsal Amaçlı Basınçlı Sulama Projesi Kabul Edildi

Otlukbeli Tarımsal Amaçlı Basınçlı Sulama Projesi Kabul Edildi

Otlukbeli Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliğince yaklaşık 1 yıldır çalışmaları devam eden “Otlukbeli Tarımsal Amaçlı Basınçlı Sulama Projesi” kabul edildi.
Doğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığınca (DAP) hibe kapsamında finanse edilecek proje için toplam 2 milyon 500 bin TL kaynak tahsis edildi. İlçe tarihindeki en büyük kamu yatırımlarından biri olarak kendinden söz ettirecek proje ile yaklaşık 3 bin dekarlık alan modern sulamaya kavuşacak. Sulama sistemi tamamen dışa kapalı ve basınca dayanıklı borulardan oluşacak. Otlukbeli Gölünden devam edecek hat boyunca ilçe merkezine kadar ki olan arazi sulama fırsatına sahip olacak. Yakın zamanda ihalesine çıkılacak olan bu tesis sayesinde hem su kaynakları etkin kullanılacak hem de hayvansal üretimin temel girdilerinden biri olan kaba yem için yonca ve silajlık mısır üretimine ağırlık verilecek.
Otlukbeli Kaymakamı Hüseyin Tekin “Proje kapsamında bizlere yardımlarını esirgemeyen Başta Sayın Valimiz Abdurrahman Akdemir’e DAP İdaresi Başkanı Sayın Adnan Demir’e İl Özel İdaresi çalışanlarına, Ziraat Mühendisi Yüksel Türkyılmaz’a şükranlarımızı sunar; projemizin ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz.” dedi.